Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie wijt situatie asielopvang Ter Apel aan hoge instroom

Ministerie wijt situatie asielopvang Ter Apel aan hoge instroom

DEN HAAG (ANP) - De slechte leefomstandigheden in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel zijn een indirect gevolg van de hoge instroom. Dat laat een woordvoerster van het ministerie van Justitie en Veiligheid weten naar aanleiding van een waarschuwing van twee rijksinspecties, die de situatie "uiterst kritisch" noemen.

"We beseffen dat de druk op Ter Apel onverminderd hoog is", aldus de zegsvrouw. Het ministerie zegt doorlopend in overleg te zijn met gemeenten, provincies en het COA om voldoende opvangplekken voor asielzoekers te regelen. Maar: "met de huidige, hoge instroom is dat een uitdaging."

Cijfers over de asielinstroom die het ministerie wekelijks verstrekt laten tot nu toe dit jaar geen grote toename zien ten opzichte van vorig jaar. Wel is de laatste weken een piek te zien. De inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd vinden dat het COA juist ruimte moet hebben om met dat soort pieken om te gaan.

Aanhoudend probleem

De inspecties wijzen er ook op dat juist de doorstroming naar gewone opvangcentra en daarna naar reguliere huisvesting een aanhoudend probleem is. "Het aantal statushouders dat niet kan uitstromen en daarmee opvangplekken bezet houdt, is ten opzichte van vorig jaar toegenomen", schrijven zij.

Verantwoordelijk VVD-staatssecretaris Eric van der Burg, die momenteel wegens ziekte vervangen wordt door zijn partijgenoot Christoph van der Maat, deed de afgelopen tijd meerdere oproepen aan gemeenten om meer asielzoekers op te vangen. Daarbij vroeg hij ook aandacht voor de circa 16.000 statushouders die nu nog in opvangcentra zitten.

Meer uit Politiek

Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

1 uur geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

4 uur geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

6 uur geleden
Jetten wil in gesprek met Joodse gemeenschap na aanslag op school

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.

7 uur geleden
Van Weel hekelt 'laffe aanval' op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.

7 uur geleden
Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

20 uur geleden
Jetten tevreden met lagere drempel om te stemmen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."

1 dag geleden