Ministerie waarschuwt voor opgelaaid geweld in Ecuador
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken wijst in een nieuw reisadvies voor Ecuador op een recente reeks bloedige geweldsincidenten. In het gehele Zuid-Amerikaanse land geldt sinds deze week de noodtoestand na de ontsnapping van een beruchte drugsbaron. Reden om de kleurcodes in het reisadvies aan te passen is dat vooralsnog niet.
Voor het grootste deel van Ecuador blijft een geel advies van kracht, waarmee het ministerie aangeeft dat er veiligheidsrisico's zijn. Voor de noordelijke kustprovincie Esmeraldas geldt een oranje advies, wat inhoudt dat niet-noodzakelijke reizen worden ontraden. Voor het hele grensgebied met Colombia geldt een rood advies (niet naartoe reizen).
Ook in sommige gele gebieden is de gewelddadige criminaliteit "sterk toegenomen", waarschuwt het ministerie. Dat geldt bijvoorbeeld voor de hoofdstad Quito en de grote havenstad Guayaquil. Reizigers krijgen de raad om demonstraties en openbare bijeenkomsten te mijden en zich voor vertrek goed te informeren over de laatste ontwikkelingen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
19 uur geleden