Ministerie waarschuwt voor opgelaaid geweld in Ecuador
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken wijst in een nieuw reisadvies voor Ecuador op een recente reeks bloedige geweldsincidenten. In het gehele Zuid-Amerikaanse land geldt sinds deze week de noodtoestand na de ontsnapping van een beruchte drugsbaron. Reden om de kleurcodes in het reisadvies aan te passen is dat vooralsnog niet.
Voor het grootste deel van Ecuador blijft een geel advies van kracht, waarmee het ministerie aangeeft dat er veiligheidsrisico's zijn. Voor de noordelijke kustprovincie Esmeraldas geldt een oranje advies, wat inhoudt dat niet-noodzakelijke reizen worden ontraden. Voor het hele grensgebied met Colombia geldt een rood advies (niet naartoe reizen).
Ook in sommige gele gebieden is de gewelddadige criminaliteit "sterk toegenomen", waarschuwt het ministerie. Dat geldt bijvoorbeeld voor de hoofdstad Quito en de grote havenstad Guayaquil. Reizigers krijgen de raad om demonstraties en openbare bijeenkomsten te mijden en zich voor vertrek goed te informeren over de laatste ontwikkelingen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.
1 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.
4 uur geledenNUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
15 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
16 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
17 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
21 uur geleden