Ministerie waarschuwt boeren voor fraude met landbouwsubsidies
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Landbouw waarschuwt boeren en andere grootgrondbezitters voor fraude met Europese landbouwsubsidies. Sommige boeren vragen deze aan voor grond die helemaal niet van hen is, bevestigt een woordvoerder van het ministerie na berichtgeving van Follow the Money. Hij raadt grondbezitters daarom aan om subsidie aan te vragen voor hun grond voordat fraudeurs dat doen of alleen melding te doen van hun perceel in het geval dat ze geen recht hebben op het Europese geld.
Als alle grondbezitters hun percelen registreren valt het op als er twee keer melding is gedaan van hetzelfde stuk grond, wat mogelijk wijst op fraude. Dat kunnen zij doen op de website van subsidieverstrekker RVO, die de oproep van het ministerie onderschrijft.
Journalisten van FTM melden dat het op de website van de RVO makkelijk te zien is voor welke grond nog geen subsidie is aangevraagd of op een andere manier melding van is gedaan. Sommige boeren maken hier misbruik van. In 2017 meldde Staatsbosbeheer dat boeren duizenden hectaren grond van de organisatie onterecht op hun naam hebben gezet. Nu blijkt dat dit nog steeds veel voorkomt.
Controles
"Als boeren onterecht percelen claimen voor landbouwsubsidie is dat fraude en dus strafbaar", zegt de woordvoerder van het ministerie van Landbouw. Het is evenwel ondoenlijk voor de RVO om alle subsidieaanvragen op fraude te controleren en hierop te handhaven. Het gaat namelijk over miljoenen percelen waar soms ook mondelinge afspraken over zijn gemaakt.
Het ministerie en de RVO zullen grondbezitters de komende maanden actief hierover benaderen. De organisaties willen ook in gesprek met de sector over dit probleem. Want hier ligt ook een belangrijke verantwoordelijkheid volgens de organisaties.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.
18 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.
18 uur geleden