Ministerie: vonnis niet van invloed op stoppen opvang derdelanders
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid is nog steeds van plan om de opvang van derdelanders per 4 september stop te zetten. Een uitspraak van de rechtbank Den Haag, die zitting had in Roermond, over drie derdelanders heeft volgens een woordvoerster "geen schorsende werking voor de gehele groep derdelanders". De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gaat tegen de uitspraak in beroep.
Het ministerie van Justitie en Veiligheid laat weten de Raad van State te vragen om het hoger beroep versneld te behandelen.
Volgens de rechtbank is het demissionaire kabinet niet bevoegd om de tijdelijke bescherming in te trekken van drie derdelanders die vanuit Oekraïne naar Nederland zijn gevlucht. De zaak was aangespannen door twee derdelanders met de Indiase en een met de Marokkaanse nationaliteit.
Pilot
Deze drie zaken zijn onderdeel van een pilot. In de eerste 'proefzaak' van een derdelander uit Tanzania oordeelde de rechtbank in Rotterdam juist dat het kabinet wel bevoegd is om diens opvangregeling te beëindigen. "Daarnaast zijn we nog in afwachting van de andere behandelde zaken in dit proces", aldus het ministerie.
Het gaat om derdelanders die zijn gevlucht uit Oekraïne na de Russische inval. Ze hadden een andere nationaliteit en studeerden of werkten in Oekraïne. De groep kreeg in Nederland eerst dezelfde bescherming als vluchtelingen met de Oekraïense nationaliteit, maar het kabinet wil die regeling vanaf 4 september beëindigen. Een aantal derdelanders is tegen dat besluit in beroep gegaan.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
11 minuten geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.
4 uur geledenWEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.
6 uur geleden