Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: vier Palestijnen omgekomen door uitvallen beademing

Ministerie: vier Palestijnen omgekomen door uitvallen beademing

KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Vier Palestijnen zijn door verstikking om het leven gekomen, omdat de beademingsapparatuur van het Gazaanse Nasser-ziekenhuis uitviel als gevolg van een gebrek aan elektriciteit. De generatoren waren uitgevallen, zegt het Palestijnse gezondheidsministerie.

Gevreesd wordt voor het lot van een aantal andere patiënten dat in het ziekenhuis op de intensive care ligt. Het Nasser-ziekenhuis in de zuidelijke stad Khan Younis is een van de weinig nog functionerende ziekenhuizen in de Gazastrook. Het ministerie geeft Israël de schuld van de doden, "aangezien het ziekenhuiscomplex volledig onder hun controle is".

Sinds de oorlog uitbrak in Gaza zijn steeds meer ziekenhuizen buiten bedrijf geraakt door een gebrek aan elektriciteit en medische middelen. Ook neemt Israël ziekenhuizen regelmatig onder vuur, omdat het volgens de krijgsmacht uitvalsbases van Hamas zijn.

Meer uit Buitenland

Israël: overgedragen overblijfselen niet van gijzelaar

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.

5 minuten geleden
CARE breidt noodhulp in Gaza uit naar noorden

GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.

1 uur geleden
Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse leider kiest geen kant in conflict China en Japan

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.

3 uur geleden
Europa eens over afschaffing Russische gasimport tegen 2027

BRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.

4 uur geleden
Congresleden VS willen voorkomen dat Trump Venezuela aanvalt

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.

4 uur geleden
Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

7 uur geleden