Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie verwacht snel duidelijkheid over PFAS in eieren hobbykippen

Ministerie verwacht snel duidelijkheid over PFAS in eieren hobbykippen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid verwacht snel met meer informatie te komen over de mogelijke aanwezigheid van PFAS in eieren van hobbykippen. Dat zegt minister Conny Helder (Volksgezondheid) voor aanvang van de ministerraad. Ze reageert hiermee op het bericht van de NOS dat onderzoeksinstituut RIVM al jaren zou weten dat de giftige stoffen niet alleen in de regio Dordrecht in hobby-eieren zit, maar ook elders in het land.

In december raadden het RIVM en de GGD mensen die in en rond Dordrecht wonen af om de eieren van hun hobbykippen te eten. Dat deden de organisaties naar aanleiding van onderzoek dat is uitgevoerd omdat het in de regio gelegen chemiebedrijf Chemours jarenlang PFAS heeft uitgestoten en geloosd.

Eerder onderzoek dat halverwege het vorige decennium is gepubliceerd, wees erop dat de giftige stoffen in eieren van hobbykippen in het hele land te vinden zijn. Helder zegt dat de resultaten van het onderzoek niet te vergelijken zijn met het nieuwe onderzoek. Daarom is nog steeds onduidelijk hoe groot het risico buiten Dordrecht is. "Er loopt nu een nieuwe analyse en daar zit tempo op", zei de minister, die zich kan voorstellen dat mensen hier ongerust over zijn.

Vrijdag wordt voormalig D66-Kamerlid Pia Dijkstra beëdigd als demissionair minister voor Medische Zorg. Zij gaat zich onder meer bezighouden met de schadelijke gevolgen van PFAS voor de volksgezondheid. Dijkstra gaat de Tweede Kamer "ongetwijfeld snel" informeren over de uitkomsten van het nieuwe onderzoek, zegt Helder.

Meer uit Politiek

Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

9 uur geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

9 uur geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

10 uur geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

12 uur geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

13 uur geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

13 uur geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

14 uur geleden