Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie verwacht snel duidelijkheid over PFAS in eieren hobbykippen

Ministerie verwacht snel duidelijkheid over PFAS in eieren hobbykippen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volksgezondheid verwacht snel met meer informatie te komen over de mogelijke aanwezigheid van PFAS in eieren van hobbykippen. Dat zegt minister Conny Helder (Volksgezondheid) voor aanvang van de ministerraad. Ze reageert hiermee op het bericht van de NOS dat onderzoeksinstituut RIVM al jaren zou weten dat de giftige stoffen niet alleen in de regio Dordrecht in hobby-eieren zit, maar ook elders in het land.

In december raadden het RIVM en de GGD mensen die in en rond Dordrecht wonen af om de eieren van hun hobbykippen te eten. Dat deden de organisaties naar aanleiding van onderzoek dat is uitgevoerd omdat het in de regio gelegen chemiebedrijf Chemours jarenlang PFAS heeft uitgestoten en geloosd.

Eerder onderzoek dat halverwege het vorige decennium is gepubliceerd, wees erop dat de giftige stoffen in eieren van hobbykippen in het hele land te vinden zijn. Helder zegt dat de resultaten van het onderzoek niet te vergelijken zijn met het nieuwe onderzoek. Daarom is nog steeds onduidelijk hoe groot het risico buiten Dordrecht is. "Er loopt nu een nieuwe analyse en daar zit tempo op", zei de minister, die zich kan voorstellen dat mensen hier ongerust over zijn.

Vrijdag wordt voormalig D66-Kamerlid Pia Dijkstra beëdigd als demissionair minister voor Medische Zorg. Zij gaat zich onder meer bezighouden met de schadelijke gevolgen van PFAS voor de volksgezondheid. Dijkstra gaat de Tweede Kamer "ongetwijfeld snel" informeren over de uitkomsten van het nieuwe onderzoek, zegt Helder.

Meer uit Politiek

Coalitie investeert toch niet in ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.

2 dagen geleden
Van der Plas stopt als partijleider BBB, Vermeer volgt haar op

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.

2 dagen geleden
SP'er Dijk noemt plannen minderheidskabinet 'wereld op z'n kop'

DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.

2 dagen geleden
Van Weel hoopt op meer harmonie dan in vorig kabinet

DEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.

2 dagen geleden
CPB: geen afbouw maar juist verruiming hypotheekrenteaftrek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) ziet in de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA een "beperkte verruiming" van de hypotheekrenteaftrek. Het ging in de campagne veel over deze regeling die huizenbezitters bevoordeelt, en die D66 en CDA wilden afbouwen. Op papier verandert de coalitie niets aan de hypotheekrenteaftrek, maar door andere maatregelen gaat er toch meer geld naartoe.

2 dagen geleden
Coalitie verhoogt belastingtarieven om 5 miljard op te halen

DEN HAAG (ANP) - De tarieven van de inkomstenbelasting stijgen toch met de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA. Uit het coalitieakkoord werd eerder al duidelijk dat de schijven van de inkomstenbelasting minder meegroeien met de inflatie, waardoor mensen meer belasting betalen. Maar de analyse van het akkoord door het Centraal Planbureau (CPB) laat zien dat ook de belastingpercentages zelf stijgen om 5 miljard euro extra te innen.

2 dagen geleden
Wilders boos om stijging eigen risico naar 520 euro in 2030

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders is boos op de plannen van het aankomende kabinet waarbij het eigen risico in 2030 stijgt naar 520 euro. De PVV-voorman deelt op het sociale medium X een passage uit de doorrekening van de kabinetsplannen, met daarbij een booskijkende emoji.

2 dagen geleden