Ministerie: verschuiving doorstroomtoetsen geen reden tot zorg
DEN HAAG (ANP) - Dat veel scholen voor een andere doorstroomtoets voor leerlingen uit groep acht kiezen, is volgens het ministerie van Onderwijs geen reden tot zorg. "Zolang leerlingen bij een gelijke prestatie op de diverse toetsen, een gelijk toetsadvies krijgen, is dat prima. En dat is ook het geval", stelt het departement. Het ministerie kijkt wel naar onderlinge verschillen tussen de toetsen en hoe deze "indien nodig kunnen worden opgelost".
Uit cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs blijkt dat nog meer scholen dan voorheen kiezen voor de toets van CITO. Scholen kunnen uit zes pakketten kiezen voor de doorstroomtoets, die een rol speelt bij de totstandkoming van het middelbare schooladvies.
Scholen nemen dit jaar pas voor de tweede keer de doorstroomtoets op deze manier af. "Het is dan ook nog te vroeg om verdere conclusies te trekken", aldus een woordvoerder van het ministerie. Een evaluatieonderzoek van vorig jaar zou wel uitwijzen "dat leerlingen door de nieuwe doorstroomtoets gelijkere kansen krijgen bij de overgang van de basisschool naar de middelbare school".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - DENK, SP en Partij voor de Dieren vinden dat het kabinet een "rode lijn" moet trekken tegen de VS en Israël vanwege de oorlog die de landen zijn begonnen tegen Iran. Stephan van Baarle van DENK opende het Kamerdebat over de oorlog door te stellen dat de Amerikaanse president Donald Trump het "internationaal recht bij het grofvuil" heeft gezet. Hij vindt de reactie van Nederland en uit de Tweede Kamer "echt schrikbarend".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geleden