Ministerie: verschuiving doorstroomtoetsen geen reden tot zorg
DEN HAAG (ANP) - Dat veel scholen voor een andere doorstroomtoets voor leerlingen uit groep acht kiezen, is volgens het ministerie van Onderwijs geen reden tot zorg. "Zolang leerlingen bij een gelijke prestatie op de diverse toetsen, een gelijk toetsadvies krijgen, is dat prima. En dat is ook het geval", stelt het departement. Het ministerie kijkt wel naar onderlinge verschillen tussen de toetsen en hoe deze "indien nodig kunnen worden opgelost".
Uit cijfers van de Dienst Uitvoering Onderwijs blijkt dat nog meer scholen dan voorheen kiezen voor de toets van CITO. Scholen kunnen uit zes pakketten kiezen voor de doorstroomtoets, die een rol speelt bij de totstandkoming van het middelbare schooladvies.
Scholen nemen dit jaar pas voor de tweede keer de doorstroomtoets op deze manier af. "Het is dan ook nog te vroeg om verdere conclusies te trekken", aldus een woordvoerder van het ministerie. Een evaluatieonderzoek van vorig jaar zou wel uitwijzen "dat leerlingen door de nieuwe doorstroomtoets gelijkere kansen krijgen bij de overgang van de basisschool naar de middelbare school".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De aanpak van de armoede door het nieuwe kabinet zal beter moeten, aldus premier Rob Jetten. Uit een doorrekening van het regeerakkoord door het Centraal Planbureau (CPB) bleek dat het beleid van D66, VVD en CDA zal leiden tot meer armoede.
37 minuten geledenDEN HAAG/WASHINGTON (ANP) - Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft maandag kort na zijn aantreden gesproken met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio. Dat meldde een woordvoerder van de Amerikaanse bewindsman.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft al enkele uren na zijn aantreden gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Jetten verzekerde Zelensky dat Nederland Oekraïne onverminderd blijft steunen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer, Tweede Kamerlid en tot maandag vicepremier namens haar partij, stapt uit de BBB. In een interview met De Telegraaf zegt zij verder te gaan als zelfstandig Kamerlid. Keijzer zegt dat zij partijleider en -oprichter Caroline van der Plas zou opvolgen, maar dat in plaats daarvan Henk Vermeer het partijleiderschap kreeg. Zij noemt dat in De Telegraaf "een grote vertrouwensbreuk".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pas beëdigde kabinet-Jetten is maandagmiddag voor het eerst in functie bijeengekomen voor een ministerraad. De ministers en staatssecretarissen nemen daar een definitief besluit over de precieze taakverdeling op de ministeries. Zaterdag hebben zij daar ook al over overlegd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe ministers en staatssecretarissen zijn maandagmiddag verwelkomd op hun ministeries door hun voorgangers. Daar hebben ze door een handtekening te zetten officieel het beheer van het ministerie overgenomen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premiers van België en Luxemburg hebben Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aantreden als hun ambtsgenoot. "In een tijd van gezamenlijke Europese uitdagingen is een krachtige Benelux-samenwerking essentieel", schrijft de Belgische premier Bart De Wever op X. Hij pleit voor nauwere samenwerking, "in de geest van ons gedeeld verleden".
8 uur geleden