Ministerie van Justitie VS wil Google dwingen tot verkoop Chrome
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Justitie willen Google-moederbedrijf Alphabet dwingen tot de verkoop van haar Chrome-browser. De functionarissen willen federale rechter Amit Mehta vragen datalicenties op te leggen aan moederbedrijf Alphabet. Hierdoor zal de kans ontstaan de online zoekmarkt en de opkomende industrie omtrent kunstmatige intelligentie (AI) opnieuw vorm te geven.
Een Amerikaanse rechter oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op online zoekopdrachten. Google zou de antitrustwetgeving hebben overtreden door miljarden dollars uit te geven om een illegaal monopolie te creëren en 's werelds standaard zoekmachine te worden. De uitspraak in augustus was de eerste grote overwinning voor de Amerikaanse federale autoriteiten die de marktdominantie van big tech willen aanpakken.
Google heeft zo'n 90 procent van de onlinezoekmarkt in handen.
'Radicale agenda'
Google zegt dat het ministerie van Justitie een "radicale agenda heeft die verder gaat dan juridische kwesties" en die ook schade toebrengt aan consumenten. Het bedrijf stelt ook dat zijn zoekmachine klanten heeft gewonnen dankzij de sterke kwaliteit en dat er genoeg concurrentie is van andere zoekmachines.
De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft voor de verkiezingen gezegd Google te willen vervolgen, omdat het bedrijf volgens Trump bevooroordeeld tegen hem was. Maar later betwijfelde Trump of het wel verstandig is om Google op te splitsen.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
36 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
4 uur geleden