Ministerie van Justitie VS wil Google dwingen tot verkoop Chrome
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Justitie willen Google-moederbedrijf Alphabet dwingen tot de verkoop van haar Chrome-browser. De functionarissen willen federale rechter Amit Mehta vragen datalicenties op te leggen aan moederbedrijf Alphabet. Hierdoor zal de kans ontstaan de online zoekmarkt en de opkomende industrie omtrent kunstmatige intelligentie (AI) opnieuw vorm te geven.
Een Amerikaanse rechter oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op online zoekopdrachten. Google zou de antitrustwetgeving hebben overtreden door miljarden dollars uit te geven om een illegaal monopolie te creëren en 's werelds standaard zoekmachine te worden. De uitspraak in augustus was de eerste grote overwinning voor de Amerikaanse federale autoriteiten die de marktdominantie van big tech willen aanpakken.
Google heeft zo'n 90 procent van de onlinezoekmarkt in handen.
'Radicale agenda'
Google zegt dat het ministerie van Justitie een "radicale agenda heeft die verder gaat dan juridische kwesties" en die ook schade toebrengt aan consumenten. Het bedrijf stelt ook dat zijn zoekmachine klanten heeft gewonnen dankzij de sterke kwaliteit en dat er genoeg concurrentie is van andere zoekmachines.
De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft voor de verkiezingen gezegd Google te willen vervolgen, omdat het bedrijf volgens Trump bevooroordeeld tegen hem was. Maar later betwijfelde Trump of het wel verstandig is om Google op te splitsen.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
2 uur geleden