Ministerie van Justitie VS wil Google dwingen tot verkoop Chrome
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Justitie willen Google-moederbedrijf Alphabet dwingen tot de verkoop van haar Chrome-browser. De functionarissen willen federale rechter Amit Mehta vragen datalicenties op te leggen aan moederbedrijf Alphabet. Hierdoor zal de kans ontstaan de online zoekmarkt en de opkomende industrie omtrent kunstmatige intelligentie (AI) opnieuw vorm te geven.
Een Amerikaanse rechter oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op online zoekopdrachten. Google zou de antitrustwetgeving hebben overtreden door miljarden dollars uit te geven om een illegaal monopolie te creëren en 's werelds standaard zoekmachine te worden. De uitspraak in augustus was de eerste grote overwinning voor de Amerikaanse federale autoriteiten die de marktdominantie van big tech willen aanpakken.
Google heeft zo'n 90 procent van de onlinezoekmarkt in handen.
'Radicale agenda'
Google zegt dat het ministerie van Justitie een "radicale agenda heeft die verder gaat dan juridische kwesties" en die ook schade toebrengt aan consumenten. Het bedrijf stelt ook dat zijn zoekmachine klanten heeft gewonnen dankzij de sterke kwaliteit en dat er genoeg concurrentie is van andere zoekmachines.
De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft voor de verkiezingen gezegd Google te willen vervolgen, omdat het bedrijf volgens Trump bevooroordeeld tegen hem was. Maar later betwijfelde Trump of het wel verstandig is om Google op te splitsen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.
2 uur geledenWOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.
3 uur geleden