Ministerie van Justitie VS wil Google dwingen tot verkoop Chrome
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Justitie willen Google-moederbedrijf Alphabet dwingen tot de verkoop van haar Chrome-browser. De functionarissen willen federale rechter Amit Mehta vragen datalicenties op te leggen aan moederbedrijf Alphabet. Hierdoor zal de kans ontstaan de online zoekmarkt en de opkomende industrie omtrent kunstmatige intelligentie (AI) opnieuw vorm te geven.
Een Amerikaanse rechter oordeelde in augustus dat Google zich illegaal een monopolie had toegeëigend op online zoekopdrachten. Google zou de antitrustwetgeving hebben overtreden door miljarden dollars uit te geven om een illegaal monopolie te creëren en 's werelds standaard zoekmachine te worden. De uitspraak in augustus was de eerste grote overwinning voor de Amerikaanse federale autoriteiten die de marktdominantie van big tech willen aanpakken.
Google heeft zo'n 90 procent van de onlinezoekmarkt in handen.
'Radicale agenda'
Google zegt dat het ministerie van Justitie een "radicale agenda heeft die verder gaat dan juridische kwesties" en die ook schade toebrengt aan consumenten. Het bedrijf stelt ook dat zijn zoekmachine klanten heeft gewonnen dankzij de sterke kwaliteit en dat er genoeg concurrentie is van andere zoekmachines.
De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft voor de verkiezingen gezegd Google te willen vervolgen, omdat het bedrijf volgens Trump bevooroordeeld tegen hem was. Maar later betwijfelde Trump of het wel verstandig is om Google op te splitsen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
1 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.
2 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
7 uur geleden