Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie toetst nog coronaprotocol Formule 1-race Oostenrijk

Ministerie toetst nog coronaprotocol Formule 1-race Oostenrijk

SPIELBERG (ANP/DPA) - Hoewel de Formule 1 de Grote Prijs van Oostenrijk op 5 juli heeft aangemerkt als de start van het seizoen in de koningsklasse, is er nog geen definitieve goedkeuring voor het doorgaan. Het ministerie van Volksgezondheid is nog druk bezig met de beoordeling van het veiligheidsprotocol. "We zitten nog midden in dat proces. We doen ons best daar tijdig een besluit over te nemen", zei gezondheidsminister Rudolf Anschober.

De Formule 1 is door de uitbraak van de coronapandemie volledig lamgelegd. De eerste tien grands prix van het jaar zijn geschrapt of uitgesteld, waaronder de Grote Prijs van Nederland in Zandvoort. De renstallen en hun coureurs kijken nu uit naar 5 juli, waar zonder publiek de race op de Red Bull Ring in Spielberg is gepland. De organisatie heeft op 14 mei bij het ministerie een veiligheidsplan ingediend met maatregelen om besmetting met het coronavirus te voorkomen.

Minister Werner Kogler van Sport verwacht niet al te veel problemen met de veiligheidsvoorschriften voor coureurs, medewerkers en officials. "Het voldoende afstand houden moet niet al te moeilijk zijn. Er zullen wat voorzorgsmaatregelen nodig zijn in in de garageboxen", zei hij. Maar zorgen heeft hij wel. "Die houden verband met vertrek en binnenkomst, de accommodaties en de catering."

Het is in de plannen van de Formule 1 de bedoeling om een week na de eerste race op Spielberg nog een tweede grand prix te houden op het circuit.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

5 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

6 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

8 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

9 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

11 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden