
Ministerie: storing Duitse luchthavens waarschijnlijk geen hack
BERLIJN (ANP/DPA) - De storing op veel luchthavens in Duitsland van vrijdag lijkt niet te zijn veroorzaakt door een hackaanval, meldt het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Door de storing ontstonden lange rijen op onder meer de luchthavens van Keulen, Düsseldorf en Dortmund voor de paspoortcontrole, omdat aankomende passagiers niet door de poortjes konden. Vooral reizigers die van buiten het Schengengebied kwamen, hadden er last van.
"Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen voor een hackersaanval of een ander IT-beveiligingsincident", aldus een woordvoerder. De storing kwam volgens het ministerie door een storing in een informatiesysteem dat wordt beheerd door de Duitse federale recherche. In sommige gevallen moest de controle handmatig worden uitgevoerd.
De storing was vrijdagavond grotendeels opgelost, maar volgens de woordvoerder duurt het nog wel een paar dagen voordat het probleem helemaal weg is.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.
25 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet tegen eind 2027 over functionele verdedigingssystemen tegen drones beschikken, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat zal "uiteraard in nauwe samenwerking met de NAVO gebeuren", voegde ze er donderdag op een persconferentie aan toe. "Drones zijn nu al bezig oorlogsvoering opnieuw te definiëren. Het hebben van droneafweer is voor niemand meer optioneel", zei Kallas.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja gaat 59 Zuid-Koreanen uitzetten die betrokken zijn geweest bij onlineoplichting. Dat meldt de politie van het land. Het gaat om Zuid-Koreanen die zijn gered door de Cambodjaanse autoriteiten of in samenspraak met de Zuid-Koreaanse ambassade zijn vastgezet voor verschillende misdrijven.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense krijgsmacht heeft tevergeefs geprobeerd om een van de onbekende drones uit de lucht te schieten die vorige maand over het land vlogen. Er is vruchteloos geschoten op een grote drone die boven een militair oefenterrein hing, meldt de Deense radiozender Radio IIII. Op meerdere plaatsen in Europa verschenen afgelopen weken ongeïdentificeerde drones, maar niet eerder is gemeld dat ook schoten zijn gelost.
2 uur geleden