Ministerie: storing Duitse luchthavens waarschijnlijk geen hack
BERLIJN (ANP/DPA) - De storing op veel luchthavens in Duitsland van vrijdag lijkt niet te zijn veroorzaakt door een hackaanval, meldt het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Door de storing ontstonden lange rijen op onder meer de luchthavens van Keulen, Düsseldorf en Dortmund voor de paspoortcontrole, omdat aankomende passagiers niet door de poortjes konden. Vooral reizigers die van buiten het Schengengebied kwamen, hadden er last van.
"Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen voor een hackersaanval of een ander IT-beveiligingsincident", aldus een woordvoerder. De storing kwam volgens het ministerie door een storing in een informatiesysteem dat wordt beheerd door de Duitse federale recherche. In sommige gevallen moest de controle handmatig worden uitgevoerd.
De storing was vrijdagavond grotendeels opgelost, maar volgens de woordvoerder duurt het nog wel een paar dagen voordat het probleem helemaal weg is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
7 uur geleden