Ministerie: storing Duitse luchthavens waarschijnlijk geen hack
BERLIJN (ANP/DPA) - De storing op veel luchthavens in Duitsland van vrijdag lijkt niet te zijn veroorzaakt door een hackaanval, meldt het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken. Door de storing ontstonden lange rijen op onder meer de luchthavens van Keulen, Düsseldorf en Dortmund voor de paspoortcontrole, omdat aankomende passagiers niet door de poortjes konden. Vooral reizigers die van buiten het Schengengebied kwamen, hadden er last van.
"Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen voor een hackersaanval of een ander IT-beveiligingsincident", aldus een woordvoerder. De storing kwam volgens het ministerie door een storing in een informatiesysteem dat wordt beheerd door de Duitse federale recherche. In sommige gevallen moest de controle handmatig worden uitgevoerd.
De storing was vrijdagavond grotendeels opgelost, maar volgens de woordvoerder duurt het nog wel een paar dagen voordat het probleem helemaal weg is.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
7 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
9 uur geleden