
Ministerie: signalen misleiding pulsvisserij onvoldoende opgepakt
DEN HAAG (ANP) - Signalen over mogelijke misleiding door ambtenaren over pulsvisserij zijn "onvoldoende opgepakt", laat een woordvoerder van het ministerie van Landbouw weten naar aanleiding van berichtgeving door de NOS. Maar volgens hem speelde dit voordat Carola Schouten minister werd en treft haar geen blaam in deze zaak. Staatssecretaris Henk Bleker (Economische Zaken, Landbouw en Innovatie) zorgde er in 2011 als verantwoordelijke bewindspersoon voor dat meer vissers mochten pulsvissen.
De NOS berichtte woensdag dat Nederlandse ambtenaren bewust informatie hebben verzwegen voor de Europese Commissie en hebben gesjoemeld met berekeningen. Daardoor konden meer vissersboten gebruik maken van pulsvissen. Bij die methode worden vissen uit de zeebodem opgejaagd met kleine stroomstootjes, waarna ze makkelijker te vangen zijn. Door het gesjoemel lukte het Nederland om een kwart van de totale vloot te laten pulsvissen, terwijl Brussel oorspronkelijk maar toestemming wilde geven voor 5 procent.
Volgens de woordvoerder van het ministerie heeft "de ruime hoeveelheid" verstrekte vergunningen voor de pulsvisserij juist averechts gewerkt. Het zette kwaad bloed bij andere EU-lidstaten, vooral bij Frankrijk. Nederland zou te veel vis voor de Franse kust met deze methode vangen. Inmiddels is er een verbod op pulsvisserij, dat vanaf 1 juli geldt.
Het ministerie vindt het nu belangrijk "naar voren te kijken met de geleerde lessen in de hand". Een daarvan is het "vroegtijdig aangaan" van gesprekken met de Europese Commissie en lidstaten als de volgende innovatie in de visserij zich aandient.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.
5 uur geleden