Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie schrapt deel bezuiniging op ouderenzorg

Ministerie schrapt deel bezuiniging op ouderenzorg

DEN HAAG (ANP) - Een bezuiniging van 225 miljoen euro op de ouderenzorg volgend jaar is door het ministerie van Volksgezondheid geschrapt. Ingewijden bevestigen maandag berichtgeving hierover door NRC.

Het gaat om twee bezuinigingsmaatregelen. Het plan om 125 miljoen te besparen door zorgaanbieders en zorgkantoren meerjarige afspraken te laten maken, is van tafel, net als het loslaten van de verplichte norm van twee verzorgenden op acht bewoners in verpleeghuizen. Dat laatste had 100 miljoen moeten opbrengen.

De sector was nog niet klaar om de maatregelen door te voeren, aldus een bron. Naar verluidt was het besluit om ze te schrappen al in augustus genomen. Dinsdag met Prinsjesdag wordt officieel bekend dat de bezuinigingen van tafel zijn.

Een flink deel van de oppositie in de Tweede Kamer had eerder al bij demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) aangedrongen om de ombuiging in de ouderenzorg ongedaan te maken. Volgens VWS stond er een bezuiniging van 353 miljoen euro ingeboekt, terwijl de oppositie stelt dat het om zeker 425 miljoen euro gaat.

Meer uit Politiek

Kamer steunt schoorvoetend nieuwe vorm vermogensbelasting

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer is in voor de nieuwe vorm van belastingheffen op het rendement op vermogen, maar dat gaat niet van harte. De meeste partijen spreken hun steun uit voor de nieuwe invulling van box 3, louter omdat alternatieven ingewikkeld zijn en uitstel de staatskas veel geld kost.

50 minuten geleden
Minister Heinen wil snel deëscaleren na heffingsdreiging Trump

BRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen treffen met importheffingen van 10 procent.

58 minuten geleden
Jetten en Bontenbal: EU moet grens trekken tegen Trump

DEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet "een grens trekken" tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Dat vinden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA), die samen met de VVD onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet.

6 uur geleden
Formerende partijen praten met experts over minderheidskabinet

DEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.

22 uur geleden
Schoof: dreigen met extra importheffing ondermijnt band met VS

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.

1 dag geleden
Van Weel noemt dreigement Trump met tarieven chantage

HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.

1 dag geleden
In jaar 530 mensen geweigerd bij 140.000 controles aan grens

DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.

3 dagen geleden