Ministerie schrapt deel bezuiniging op ouderenzorg
DEN HAAG (ANP) - Een bezuiniging van 225 miljoen euro op de ouderenzorg volgend jaar is door het ministerie van Volksgezondheid geschrapt. Ingewijden bevestigen maandag berichtgeving hierover door NRC.
Het gaat om twee bezuinigingsmaatregelen. Het plan om 125 miljoen te besparen door zorgaanbieders en zorgkantoren meerjarige afspraken te laten maken, is van tafel, net als het loslaten van de verplichte norm van twee verzorgenden op acht bewoners in verpleeghuizen. Dat laatste had 100 miljoen moeten opbrengen.
De sector was nog niet klaar om de maatregelen door te voeren, aldus een bron. Naar verluidt was het besluit om ze te schrappen al in augustus genomen. Dinsdag met Prinsjesdag wordt officieel bekend dat de bezuinigingen van tafel zijn.
Een flink deel van de oppositie in de Tweede Kamer had eerder al bij demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) aangedrongen om de ombuiging in de ouderenzorg ongedaan te maken. Volgens VWS stond er een bezuiniging van 353 miljoen euro ingeboekt, terwijl de oppositie stelt dat het om zeker 425 miljoen euro gaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
1 dag geleden