Ministerie schrapt deel bezuiniging op ouderenzorg
DEN HAAG (ANP) - Een bezuiniging van 225 miljoen euro op de ouderenzorg volgend jaar is door het ministerie van Volksgezondheid geschrapt. Ingewijden bevestigen maandag berichtgeving hierover door NRC.
Het gaat om twee bezuinigingsmaatregelen. Het plan om 125 miljoen te besparen door zorgaanbieders en zorgkantoren meerjarige afspraken te laten maken, is van tafel, net als het loslaten van de verplichte norm van twee verzorgenden op acht bewoners in verpleeghuizen. Dat laatste had 100 miljoen moeten opbrengen.
De sector was nog niet klaar om de maatregelen door te voeren, aldus een bron. Naar verluidt was het besluit om ze te schrappen al in augustus genomen. Dinsdag met Prinsjesdag wordt officieel bekend dat de bezuinigingen van tafel zijn.
Een flink deel van de oppositie in de Tweede Kamer had eerder al bij demissionair minister Conny Helder (Langdurige Zorg) aangedrongen om de ombuiging in de ouderenzorg ongedaan te maken. Volgens VWS stond er een bezuiniging van 353 miljoen euro ingeboekt, terwijl de oppositie stelt dat het om zeker 425 miljoen euro gaat.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën benadrukt voorafgaand aan de ministerraad dat er een meerderheid lonkt voor het belastingplan in de Tweede Kamer. In de Eerste Kamer is die nog niet in zicht, maar dat is volgens Heinen pas later aan de orde. "We doen het stap voor stap. Eerst moet er gestemd worden in de Tweede Kamer."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gesprekken over het belastingplan hebben wat vicepremier Dilan Yeşilgöz betreft "langer geduurd dan strikt noodzakelijk". De VVD-bewindsvrouw vindt dat er "goede dingen" in het plan staan, maar ze begrijpt ook dat partijen er niet "100 procent" tevreden mee zijn. "Het is ook niet 100 procent wat ik had gewild."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fractievoorzitters van de coalitiepartijen praten de komende dagen los van elkaar met oppositiefracties. Dat zeggen Haagse ingewijden na berichtgeving door RTL Nieuws over het verdere proces om alsnog afspraken te maken over het belastingplan. De coalitie is namelijk onderling verdeeld over het verhogen van de vermogensbelasting in ruil voor steun aan het pakket met belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenlandminister Pieter Heerma (CDA) is positief over een plan van D66 en PRO om bepaalde dubbelfuncties binnen de politiek te verbieden. De partijen willen dat het niet langer mogelijk wordt om naast Tweede Kamerlid ook politiek actief te zijn binnen een gemeente of provincie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten laat verdere aanpassingen van het belastingplan, waar nog steeds geen meerderheid voor is, over aan de Tweede Kamer. Het kabinet heeft dinsdag na vele onderhandelingen nog eens een gewijzigd pakket gedeeld met de Kamer, en Kamerfracties kunnen dat pakket nu aanpassen met amendementen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower is bereid om het belastingplan te steunen, omdat hij wil voorkomen dat er verkiezingen komen. Dat zegt hij in het debat over het pakket aan belastingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kan zich vinden in de kritiek van de Nationale ombudsman dat de overheid de afgelopen jaren onbetrouwbaar is geweest voor boeren. "Het klopt, net zoals de Ombudsman constateert dat boeren en tuinders al te lang te maken hebben met voorstellen die te vaak veranderen."
2 dagen geleden