Ministerie roept Nederlanders in Iran op het land te verlaten
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders in Iran moeten dat land zo spoedig mogelijk verlaten als dat veilig kan, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Het is een toevoeging aan een reisadvies ten aanzien van het land, dat al rood kleurde.
"De mogelijkheden om Iran per vliegtuig te verlaten, kunnen ieder moment veranderen", zo staat te lezen. Het ministerie noemt de veiligheidssituatie in Iran "slecht". "Door de actuele ontwikkelingen in de regio is de situatie onvoorspelbaar."
Afgelopen weekend riep het ministerie Nederlanders op om Israël te verlaten als dat veilig kon. Die oproep volgde nadat Iran Israël had aangevallen met drones en raketten, waarvan de meeste uit de lucht werden geschoten.
De Iraanse aanval volgde op een luchtaanval op het Iraanse consulaat in de Syrische hoofdstad Damascus, waarbij onder anderen twee generaals om het leven kwamen. Israël zwoor toen te zullen reageren op de aanval.
Meer uit Binnenland
LONDEN/DEN HAAG (ANP) - Juist nu de vredesplannen van Oekraïne, zijn Europese bondgenoten en de VS vaart lijken te krijgen, moet Oekraïne meer militaire hulp ontvangen, vindt defensieminister Ruben Brekelmans. Dan staat het sterker in de onderhandelingen met Rusland. Brekelmans deed die oproep tijdens een inzamelingsoverleg van een veertigtal landen dat Oekraïne helpt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet begrijpt dat het gevoel van onveiligheid onder de Joodse gemeenschap toeneemt, maar is van mening dat er momenteel al alles aan wordt gedaan om de gemeenschap in Nederland te beschermen. Dat zei demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten (VVD) na vragen tijdens het wekelijkse vragenuurtje over de aanslag afgelopen zondag op een joods feest in Australië.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zwart op wit staan welk land bereid is om troepen te sturen na het ingaan van een staakt-het-vuren met Rusland, zei hij tijdens een persconferentie dinsdag met demissionair premier Dick Schoof. Hij is alleen niet van plan om te vertellen wat die toezeggingen zijn voordat het bestand van kracht is.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen is dinsdagmiddag een aardbeving geweest. Die had volgens voorlopige metingen een kracht van 2.0. Zulke aardbevingen kunnen voelbaar zijn. Het epicentrum lag bij het dorp Woudbloem in de gemeente Midden-Groningen, enkele kilometers ten oosten van de stad Groningen. De beving gebeurde om 13.18 uur.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van het Juliana Kinderziekenhuis in Den Haag worden niet vervolgd voor verwijtbaar handelen rond de dood van een 3-jarige patiënt in maart 2023. Dat maakt het OM dinsdag bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Unie is ervan overtuigd dat Rusland zal opdraaien voor de oorlogsschade in Oekraïne. Dat zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas tegen het ANP bij de oprichtingsbijeenkomst voor een schadeclaimcommissie voor Oekraïne in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Secretaris-generaal van de Raad van Europa Alain Berset verwacht dat "binnen naar schatting 12 tot 18 maanden" een compensatiefonds voor de in Oekraïne geleden schade wordt opgericht. "Zodra het fonds operationeel is en de claims zijn onderzocht, zullen er uiteraard betalingen aan de slachtoffers volgen", zei hij bij een internationale conferentie hierover in Den Haag.
4 uur geleden