'Ministerie overtrad aanbestedingsregels met deal Rijkspassen'
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft bij de aanbesteding van 150.000 nieuwe Rijkspassen voor ambtenaren de regels overtreden. Dat betoogt ICT-bedrijf AET dat naast de opdracht greep en dit voorjaar een bodemprocedure aanspande. Volgens AET dreigt voor de overheid een nieuw ICT-debacle.
In een kort geding eiste AET ook dat direct wordt gestopt met de invoering van de passen, maar daar ging de rechter dinsdag niet in mee. De rechter verwees de inhoudelijke behandeling van de zaak naar de bodemprocedure. AET zegt de uitspraak desondanks als overwinning te beschouwen, verwijzend naar de bewijzen die in de rechtszaal naar voren kwamen die het vermoeden van het ICT-bedrijf bevestigden.
De nieuwe Rijkspas geldt straks als toegangspas voor ambtenaren van alle ministeries, behalve voor het ministerie van Defensie. Ook wordt de pas gebruikt voor elektronische identificatie en bij het zetten van een elektronische handtekening.
Het ministerie zou na de gunning van de opdracht aan het Franse Idemia de aanbestedingseisen hebben gewijzigd. De verouderde technologie van de Franse pas zou onder meer niet aan de eisen van aanbesteding voldoen. Daarmee zouden de afspraken tussen Binnenlandse Zaken, het ministerie van Defensie en de marktpartijen zijn geschonden. Ook de veiligheid is volgens AET in het geding.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geƫvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
4 uur geleden