Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: opgepakte verdachten Marbella beiden Nederlanders

Ministerie: opgepakte verdachten Marbella beiden Nederlanders

DEN HAAG (ANP) - Ook de tweede verdachte die is aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij een schietpartij afgelopen weekend in een discotheek in het Spaanse Marbella is een Nederlander. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigde dinsdag berichtgeving van Spaanse media dat het om een 32-jarige man gaat. Eerder meldde het ministerie al dat een 26-jarige Nederlander is aangehouden als verdachte.

De schietpartij gebeurde in de nacht van zondag op maandag in discotheek Opium Beach Club. Vijf mensen zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis overgebracht. Volgens plaatselijke media was er in de nacht een ruzie, waarbij mensen elkaar met vuur- en steekwapens te lijf gingen en waarbij meerdere Nederlanders betrokken waren.

Het Nederlandse ministerie kan niets zeggen over de toestand van de aangehouden verdachten. Ook heeft Buitenlandse Zaken nog geen verzoek tot consulaire hulp ontvangen. Het Spaanse persbureau Europa Press meldde dat onder de gewonden die in het ziekenhuis liggen een van de twee aangehouden Nederlanders is. Hij zou steekwonden hebben in onder meer de schouder, hals en het gezicht.

Twee van de vijf gewonden liggen op de intensive care. Het gaat om een 32-jarige vrouw die door een of meerdere kogels verwondingen aan onder meer buik en bekken heeft opgelopen. Zij is inmiddels geopereerd. De andere persoon op de intensive care is volgens politiebronnen een 32-jarig man met de Ierse nationaliteit die ook is neergeschoten.

Europa Press meldde op basis van gemeentelijke bronnen dat de discotheek in ieder geval dichtblijft tot duidelijk is wat er precies is gebeurd in de nacht van zondag op maandag.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

4 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden