Ministerie onderzoekt mogelijk illegale donatie aan BBB
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Binnenlandse Zaken onderzoekt een mogelijk illegale donatie aan de BBB door een van de oprichters van de partij. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie na berichtgeving van BNR, dat de verdiensten van RemArkAble, het reclamebureau van medeoprichter Wim Groot Koerkamp, aan BBB recent in kaart bracht.
RemArkAble heeft flinke korting gegeven aan de BBB voor verleende diensten, zoals het beheren van de webshop en het schrijven van persberichten. Die korting ziet het ministerie als een "gift in natura", aldus het ministerie. Maar die gift in natura is niet terug te vinden in het financieel verslag van de BBB over 2022.
De verwevenheid tussen het reclamebureau van Wim Groot Koerkamp en de BBB werd al eens opgetekend in het boek Met de trekker naar de macht van journalist Marcia Nieuwenhuis. Daarin zei Groot Koerkamp: "De oprichting van BBB heeft ons geen windeieren gelegd."
Naar aanleiding van een eerder bericht van BNR heeft BZK bij de BBB opheldering gevraagd over de korting. Die is gegeven op naar schatting tienduizenden euro's aan diensten. Op het uurtarief van 110 euro is, afhankelijk van de klussen, een korting van 40 tot 70 euro gegeven. Ze zijn wel vermeld, maar niet afgetekend door de accountant.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 dagen geleden