Ministerie na onderzoek: storten granuliet niet schadelijk
DEN HAAG (ANP) - Het storten van de afvalstof granuliet heeft geen schadelijke gevolgen. Dat komt naar voren uit verschillende onderzoeken die het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft verzameld na een uitzending van Zembla over het storten van granuliet in natuurplas Over de Maas. Er komt wel nog een extra onderzoek in overleg met gemeenten en provincies naar de effecten voor het milieu van de stof om omwonenden van Over de Maas gerust te stellen.
Vorige maand meldde Zembla dat de top van Rijkswaterstaat het storten van granuliet in Over de Maas in Gelderland 'erdoorheen heeft gedrukt'. Verantwoordelijke ambtenaren zouden tegengestribbeld hebben. Volgens het ministerie hebben betrokkenen niet ervaren dat Rijkswaterstaat "oneigenlijke druk zou hebben uitgeoefend".
Volgende week wordt de Tweede Kamer bijgepraat over het storten van granuliet door experts, betrokkenen en een onderzoeksjournalist van Zembla.
Meer uit Binnenland
SANTA MARTA (ANP) - Dick Schoof velt nog geen oordeel over de bootjes die de Verenigde Staten recent hebben aangevallen. Tientallen opvarenden van vermeende drugsboten zijn sinds begin september gedood. De demissionair premier wil hierover geen "snelle conclusies" trekken, zei hij tegen het ANP.
51 minuten geledenEMMELOORD (ANP) - Bij de Yunus Emre Moskee in Emmeloord is zondag een tas met daarin verscheurde korans gevonden, meldt de Islamitische Stichting Nederland (ISN). Bij de boeken zaten een aantal teksten zoals "Stop islamisering" en "Geen moskee in onze straat".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het is onacceptabel dat Joden zich, tachtig jaar na de Holocaust, nog steeds onveilig voelen." Dat zei Karin Prien zondag tijdens de Nationale Kristallnachtherdenking in de vrijwel volledig gevulde Portugese Synagoge in Amsterdam. Volgens de Duitse minister van Onderwijs is het kennen van de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, wat iedereen wel doet, niet genoeg om herhaling te voorkomen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.
6 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.
11 uur geleden