Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: mail over corona-app had anders gemoeten

Ministerie: mail over corona-app had anders gemoeten

DEN HAAG (ANP) - Een mail die het ministerie van Volksgezondheid (VWS) aan de brancheorganisatie van maaltijdbezorgers stuurde, had anders gemoeten. Dat erkent VWS nadat er onrust was ontstaan over een verzoek aan de Nederlandse Vereniging van Maaltijdbezorgers (NLVVM) om werknemers te attenderen op de app, en deze te downloaden. Het ministerie had beter moeten benadrukken dat gebruik van de app vrijwillig is, zegt een woordvoerder.

In de mail vraagt VWS aan de NLVVM de app CoronaMelder onder de aandacht te brengen van werknemers en hun te vragen de app te downloaden. De woordvoerder benadrukt dat de mail "met de beste bedoelingen is verstuurd", maar dat de vrijwilligheid sterker benadrukt had moeten worden.

VWS heeft ook andere grote organisaties benaderd over de app, zoals ziekenhuizen, scholen, sportbonden en andere brancheorganisaties.

Meer uit Politiek

Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

1 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

19 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

20 uur geleden
Leeftijdsgrens afsteken vuurwerk moet naar 18 jaar, vindt kabinet

DEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."

21 uur geleden
Van Weel wil 'vertrouwenskloof' met politieagenten dichten

DEN HAAG (ANP) - Tussen de politieagenten aan de ene kant en de korpsleiding en de politiek aan de andere kant is een "vertrouwenskloof", stelde justitieminister David van Weel woensdag bij een debat in de Tweede Kamer. De komende tijd wil de VVD'er zijn best doen om deze te dichten. JA21 en BBB eisten zelfs het vertrek van de korpsleiding. Maar daarin ging Van Weel niet mee.

22 uur geleden
Ook RvS oordeelt: wachttijd asielaanvraag mocht niet verlengd

DEN HAAG (ANP) - Na het Europees Hof oordeelt nu ook de Raad van State (RvS) dat de beslistermijn voor het behandelen van asielaanvragen niet verlengd had mogen worden. In 2022 besloot staatssecretaris Eric van der Burg (VVD) de wachttijd van zes maanden te verlengen met nog eens negen maanden, omdat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) ver achterliep met de aanvragen.

23 uur geleden
RvS: OCW moet 222 schoolbesturen nog personeelskosten betalen

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (basisonderwijs, VVD) moet 222 basisscholen nog achterstallige personeelskosten betalen. De Raad van State (RvS) bevestigt woensdag een eerdere uitspraak van de rechtbank. Die oordeelde in juni 2024 dat de scholen in totaal circa 250 miljoen euro te weinig kregen over de periode augustus tot en met december 2022.

23 uur geleden