Ministerie: mail over corona-app had anders gemoeten
DEN HAAG (ANP) - Een mail die het ministerie van Volksgezondheid (VWS) aan de brancheorganisatie van maaltijdbezorgers stuurde, had anders gemoeten. Dat erkent VWS nadat er onrust was ontstaan over een verzoek aan de Nederlandse Vereniging van Maaltijdbezorgers (NLVVM) om werknemers te attenderen op de app, en deze te downloaden. Het ministerie had beter moeten benadrukken dat gebruik van de app vrijwillig is, zegt een woordvoerder.
In de mail vraagt VWS aan de NLVVM de app CoronaMelder onder de aandacht te brengen van werknemers en hun te vragen de app te downloaden. De woordvoerder benadrukt dat de mail "met de beste bedoelingen is verstuurd", maar dat de vrijwilligheid sterker benadrukt had moeten worden.
VWS heeft ook andere grote organisaties benaderd over de app, zoals ziekenhuizen, scholen, sportbonden en andere brancheorganisaties.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Door minder regels en standaardisatie hoopt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) 2,3 miljard euro te besparen op infrastructuurprojecten, zegt hij in een gesprek met de Telegraaf. Hij maakt vrijdag bekend welke projecten doorgaan.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer ziet nog geen reden om de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport te steunen. Partijen van links tot rechts gaven tijdens het debat erover aan de begroting niet goed genoeg te vinden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
20 uur geleden