Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: gesprek over vergoeding voor gebruikers zware stint

Ministerie: gesprek over vergoeding voor gebruikers zware stint

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) belooft in gesprek te gaan met de gebruikers van de zware stints over een vergoeding. Dat laat het ministerie weten in reactie op een uitspraak van de Raad van State waarin daartoe werd opgeroepen. Voor de producent en de kopers van de lichte variant van de bolderkar komt een schadevergoeding. Dat was door de bestuursrechter verplicht.

De Raad van State heeft gekeken of de producent en gebruikers van de bolderkarren recht hebben op een schadevergoeding omdat die ondanks een eerdere goedkeuring van de weg werden gehaald. Dat gebeurde na het ongeluk in Oss waarbij in 2018 vier jonge kinderen omkwamen en twee anderen ernstig gewond raakten. Omdat de lichte uitvoering van de kar met 800 watt vermogen nooit goedgekeurd had mogen worden, hebben de producent en de gebruikers recht op een vergoeding.

Het ministerie zegt in een reactie op de uitspraak dat er met de lichte stint inderdaad fouten zijn gemaakt, en dat die ook erkend zijn. "De minister heeft daarvoor excuses gemaakt." Het departement zegt zich "er ten zeerste" van bewust te zijn dat het besluit om de voertuigen daarna alsnog van de weg te halen "grote gevolgen heeft gehad, zowel praktisch als financieel".

Wel benadrukt een woordvoerder in een schriftelijke reactie dat het zwaardere model (1200 watt) nooit beoordeeld is. "IenW is van mening dat voor het gebruik van deze versie apart toestemming gevraagd had moeten worden. De Raad van State bevestigt dat."

De rechter zei daarover dat de gebruikers haast niet konden weten dat die toestemming nooit was verleend, en dat de overheid daar ook niet duidelijk over was. De schade die ze hebben geleden is "in elk geval voor een deel aan het handelen van de minister te wijten", aldus de rechter.

Meer uit Binnenland

Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

31 minuten geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

1 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

1 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

1 uur geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

2 uur geleden