Ministerie Gaza: dodental oorlog staat nu op 46.876
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De oorlog in de Gazastrook heeft tot nu toe 46.876 mensen het leven gekost, meldt het Gazaanse ministerie van Gezondheid. De afgelopen 24 uur zouden 88 doden zijn gevallen. Het aantal gewonden sinds 7 oktober 2023 staat volgens het ministerie op 110.642.
De Palestijnse autoriteiten houden sinds het begin van de oorlog tussen Israël en Hamas het aantal doden in de Gazastrook bij. Die cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd, maar wetenschappers zeiden vorige week dat het dodental mogelijk nog veel hoger ligt. Zij schatten dat er meer dan 64.000 doden zijn door de oorlog. Ze tellen daarbij alleen mensen mee die door direct traumatisch letsel zijn omgekomen, niet mensen die door gebrek aan voedsel of medicijnen zijn overleden.
Het ministerie maakt geen onderscheid tussen strijders van Hamas en Palestijnse burgers. Het VN-mensenrechtenbureau stelt dat 70 procent van de doden vrouwen en kinderen waren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
3 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
7 uur geleden