Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie Gaza: 71 doden en 289 gewonden door Israëlische aanval

Ministerie Gaza: 71 doden en 289 gewonden door Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Zeker 71 Palestijnen zijn omgekomen door een Israëlische aanval bij Khan Younis, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. Daarnaast zouden nog eens 289 anderen verwondingen hebben opgelopen.

Het ministerie verklaart dat Israël een "bloedbad" heeft aangericht in het vluchtelingenkamp in Al Mawasi. Dit gebied in het zuiden van Gaza is door Israël aangemerkt als een humanitaire zone voor vluchtelingen. De Israëlische strijdkrachten hebben na het uitvaardigen van evacuatiebevelen Palestijnen meermaals opgeroepen naar Al Mawasi te gaan.

De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat Mohammed Deif, de leider van de militaire tak van Hamas, het doelwit was. Het is niet duidelijk of hij gewond is geraakt of gedood. Volgens het leger is hij samen met de hooggeplaatste commandant Rafa Salama getroffen door de aanval, maar het leger wil niet zeggen of de twee daadwerkelijk zijn omgekomen. Israëlische media meldden eerder al dat de aanval op Deif was gericht. Een Hamasfunctionaris zei in reactie op de berichtgeving dat dit onzin was. Hij verklaarde dat de slachtoffers burgers waren en sprak van een "ernstige escalatie" van de oorlog.

Veel gewonden werden naar het nabijgelegen Nasser-ziekenhuis gebracht. De artsen werden volgens functionarissen overweldigd door de toestroom van patiënten, waardoor het ziekenhuis "niet langer in staat was te functioneren".

Meer uit Buitenland

VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

1 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

1 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

1 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

3 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

5 uur geleden
Costa Ricaanse president wil alle communisten uit Amerika's weren

SAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.

5 uur geleden