Ministerie Gaza: 71 doden en 289 gewonden door Israëlische aanval
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Zeker 71 Palestijnen zijn omgekomen door een Israëlische aanval bij Khan Younis, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. Daarnaast zouden nog eens 289 anderen verwondingen hebben opgelopen.
Het ministerie verklaart dat Israël een "bloedbad" heeft aangericht in het vluchtelingenkamp in Al Mawasi. Dit gebied in het zuiden van Gaza is door Israël aangemerkt als een humanitaire zone voor vluchtelingen. De Israëlische strijdkrachten hebben na het uitvaardigen van evacuatiebevelen Palestijnen meermaals opgeroepen naar Al Mawasi te gaan.
De Israëlische krijgsmacht bevestigt dat Mohammed Deif, de leider van de militaire tak van Hamas, het doelwit was. Het is niet duidelijk of hij gewond is geraakt of gedood. Volgens het leger is hij samen met de hooggeplaatste commandant Rafa Salama getroffen door de aanval, maar het leger wil niet zeggen of de twee daadwerkelijk zijn omgekomen. Israëlische media meldden eerder al dat de aanval op Deif was gericht. Een Hamasfunctionaris zei in reactie op de berichtgeving dat dit onzin was. Hij verklaarde dat de slachtoffers burgers waren en sprak van een "ernstige escalatie" van de oorlog.
Veel gewonden werden naar het nabijgelegen Nasser-ziekenhuis gebracht. De artsen werden volgens functionarissen overweldigd door de toestroom van patiënten, waardoor het ziekenhuis "niet langer in staat was te functioneren".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw bondgenoten opgeroepen zich te melden voor de bescherming van de Straat van Hormuz. De aan Iran grenzende zeestraat is door dat land grotendeels afgesloten, wat al leidde tot aanvallen op containerschepen. Dat heeft grote gevolgen voor de wereldwijde oliemarkt, de Straat van Hormuz is goed voor circa een vijfde van het wereldwijde olietransport.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De BBC wil de zaak die de Amerikaanse president Donald Trump tegen de Britse omroep heeft aangespannen laten verwerpen. Trump klaagde de BBC eind vorig jaar aan vanwege de montage van een van zijn toespraken in een documentaire en eiste 10 miljard dollar.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenMINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).
5 uur geleden