Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie gaat in hoger beroep over intrekken Nederlanderschap

Ministerie gaat in hoger beroep over intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Justitie en Veiligheid gaat in hoger beroep tegen een recente uitspraak over het intrekken van het Nederlanderschap vanwege lidmaatschap van terroristische organisaties. Dat heeft justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag gezegd in de Tweede Kamer.

De rechtbank van Amsterdam blokkeerde maandag de intrekking van de Nederlandse nationaliteit van een 38-jarige man die een celstraf heeft uitgezeten voor een uitreis naar Syrië en lidmaatschap van de groeperingen Ahrar al-Sham en Jund al-Aqsa. Die intrekking is volgens de rechter in strijd met het VN-verdrag tegen rassendiscriminatie. Het kabinet maakt onderscheid tussen "Nederlanders met alleen de Nederlandse nationaliteit en Nederlanders met ook nog een andere nationaliteit".

Van Weel is "verbaasd" over deze uitspraak, zei hij. Volgens de minister heeft de Raad van State al meermaals geoordeeld dat intrekken van het Nederlanderschap in zulke gevallen wel mag.

"Wij voeren het beleid als kabinet rond intrekking van het Nederlanderschap niet voor niets", aldus Van Weel. "Criminelen die onherroepelijk zijn veroordeeld voor terrorisme verdienen het Nederlanderschap niet en moeten daarom zo spoedig mogelijk vertrekken."

Meer uit Binnenland

Man verdacht van verkrachting op Koningsdag Amsterdam langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft veertien dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. De verdachte, een 27-jarige Italiaan die in de hoofdstad verblijft, is vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.

4 uur geleden
Honderden bezoekers bij herdenking Canadese oorlogsbegraafplaats

GROESBEEK (ANP) - Honderden bezoekers waren vrijdagmiddag bij de herdenkingsceremonie op de Canadese oorlogsbegraafplaats in Groesbeek. Ook waren ongeveer twintig Canadese oorlogsveteranen aanwezig. De ceremonie begon met een band van doedelzakspelers. Zij hebben de ceremonie ook afgesloten.

5 uur geleden
COA schrapt uitje Efteling na opmerking Faber

SINT ANNAPAROCHIE (ANP) - Het uitje van jonge asielzoekers uit Sint Annaparochie naar de Efteling gaat niet door na de opmerking van asielminister Marjolein Faber dat ze dit "on-uit-leg-baar" vindt. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) laat vrijdag weten "gezien de huidige aandacht" op een andere manier invulling te geven aan de dag.

8 uur geleden
Komend weekend extra maatregelen in Scheveningen na rellen

DEN HAAG (ANP) - De politie is komend weekend "zeer alert" en neemt extra zichtbare en onzichtbare maatregelen op en rond de boulevard van Scheveningen. Daar gingen donderdagavond honderden jongeren met elkaar op de vuist. Later keerden ze zich ook tegen de ME en bekogelden ze agenten met onder meer stenen en glas.

8 uur geleden
NVJ: persvrijheid in Nederland goed, maar staat wel onder druk

AMSTERDAM (ANP) - Journalistenvakbond NVJ is niet onverdeeld blij met de gestegen Nederlandse positie in de jaarlijkse persvrijheidsindex van Reporters Sans Frontières (RSF). Ons land is een plaats gestegen en staat nu wereldwijd derde op de lijst.

9 uur geleden
Politie bevestigt identiteit slachtoffer schietincident Rijswijk

RIJSWIJK (ANP) - De man die donderdag om het leven kwam bij een schietpartij in Rijswijk is de 41-jarige Cemil Önal. Dat bevestigt de politie. Diverse media meldden dit eerder al op basis van bronnen.

10 uur geleden
OM eist 4 jaar cel en tbs voor misbruik van hond en kinderen

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in de rechtbank in Utrecht een celstraf van vier jaar en tbs met voorwaarden geëist tegen de 53-jarige Cor M. uit Zegveld (gemeente Woerden) voor betrokkenheid bij seksueel misbruik van zijn hond. Het OM verdenkt de man ook van seksueel misbruik van twee neefjes. Dat zou zijn gebeurd rond het jaar 2000, toen de slachtoffers nog geen 12 jaar oud waren.

10 uur geleden