
Ministerie EZK: gegevens gedupeerden aardbeving niet gebruikt
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) heeft de gelekte gegevens van gedupeerden van de aardbevingsschade niet gebruikt en niet verder in- of extern verspreid. Het gaat om namen en adresgegevens van mogelijk duizenden gedupeerde Groningers, die de Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) eind 2020 ten onrechte deelde met ambtenaren van het ministerie.
Het Dagblad van het Noorden kwam na een Wob-verzoek het datalek op het spoor. De NAM heeft daarvan geen melding gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat er "geen echt risico voor de privacy van bewoners is geweest", meldt de NAM aan de krant.
Ook het ministerie van EZK heeft geen melding bij de AP gedaan. "Dat is aan de organisatie waar het probleem zich heeft voorgedaan", stelt een woordvoerder van het ministerie desgevraagd aan het ANP.
Documenten verwijderd
Drie ambtenaren van EZK kregen in 2020 een document van de NAM met persoonsgegevens van alle bewoners die van de NAM een vergoeding voor waardedaling ontvingen, bevestigt de woordvoerder van het ministerie. De ambtenaren hebben op verzoek van de NAM het document uit hun mailbox en van hun computer verwijderd.
Er is daarnaast gekeken of het stuk per ongeluk intern of extern verder is verspreid. "Dit blijkt niet het geval te zijn geweest. Ook zijn de gegevens niet door EZK gebruikt", zegt de woordvoerder van het ministerie.
EZK heeft niet gecontroleerd of NAM het datalek bij de Autoriteit Persoonsgegevens heeft gemeld.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK/BEVERWIJK (ANP) - Op de vijf middelbare scholen in Heemskerk en Beverwijk die vorige week vrijdag dicht bleven om dreiging op sociale media is de rust weer teruggekeerd. "Afgelopen week is gelukkig op alle scholen goed verlopen", zeggen de directeuren in een gezamenlijke reactie via de Stichting Voortgezet Onderwijs Kennemerland (SVOK).
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf komende dinsdag stuurt Defensie alle 17-jarigen een enquête mee bij de jaarlijkse dienstplichtbrief. In de brief staat dat jongeren zijn ingeschreven voor de militaire dienstplicht, waarvoor ze trouwens niet worden opgeroepen. Met de vragenlijst kunnen jongeren aan defensie aangeven waar hun voorkeuren en kwaliteiten liggen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De zeehond die eerder meerdere dagen in Utrecht werd gezien, is naar de binnenwateren van Amsterdam gezwommen. Het dier dook daar donderdag op, maar toen was nog onduidelijk of het om hetzelfde dier ging. Onderzoekers van Zeehondencentrum Pieterburen hebben nu vastgesteld dat het inderdaad om "één en hetzelfde dier" gaat, meldt de organisatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gaat ervan uit dat de internationale luchtvaartorganisatie ICAO Rusland verantwoordelijk blijft houden voor het neerhalen van vlucht MH17 boven Oekraïne. Eerder deze week werd bekend dat Moskou tegen dat oordeel beroep heeft aangetekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Scholen willen niet verplicht worden om alle ernstige incidenten te melden. Ze willen ondersteuning krijgen en geen "extra administratieve verplichtingen". Bovendien overlapt zo'n plicht met de regels die er nu al zijn, zeggen de organisaties voor basisscholen (PO-Raad), middelbare scholen (VO-raad) en speciaal onderwijs (Sectorraad GO).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) baalt ervan dat gevangenen die ervoor in aanmerking komen, bijna allemaal twee weken eerder worden vrijgelaten om plaats te maken in overvolle gevangenissen. Zijn voorganger Ingrid Coenradie heeft gewaarschuwd dat die termijn moet worden opgerekt als het cellentekort aanhoudt. Rutte wil dat "absoluut niet". Maar als journalisten hem hiernaar vragen, spreekt hij ook niet uit dat hij kan uitsluiten dat gevangenen nog vroeger vrij worden gelaten.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 20-jarige man uit Heemskerk die vorige week vrijdag werd aangehouden na de onrust in zijn woonplaats en Beverwijk moet komende donderdag voor de snelrechter verschijnen. Hij is de eerste van de in totaal acht verdachten die zijn aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen jongeren.
4 uur geleden