Ministerie EZK: gegevens gedupeerden aardbeving niet gebruikt
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) heeft de gelekte gegevens van gedupeerden van de aardbevingsschade niet gebruikt en niet verder in- of extern verspreid. Het gaat om namen en adresgegevens van mogelijk duizenden gedupeerde Groningers, die de Nederlandse Aardoliemaatschappij (NAM) eind 2020 ten onrechte deelde met ambtenaren van het ministerie.
Het Dagblad van het Noorden kwam na een Wob-verzoek het datalek op het spoor. De NAM heeft daarvan geen melding gedaan bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat er "geen echt risico voor de privacy van bewoners is geweest", meldt de NAM aan de krant.
Ook het ministerie van EZK heeft geen melding bij de AP gedaan. "Dat is aan de organisatie waar het probleem zich heeft voorgedaan", stelt een woordvoerder van het ministerie desgevraagd aan het ANP.
Documenten verwijderd
Drie ambtenaren van EZK kregen in 2020 een document van de NAM met persoonsgegevens van alle bewoners die van de NAM een vergoeding voor waardedaling ontvingen, bevestigt de woordvoerder van het ministerie. De ambtenaren hebben op verzoek van de NAM het document uit hun mailbox en van hun computer verwijderd.
Er is daarnaast gekeken of het stuk per ongeluk intern of extern verder is verspreid. "Dit blijkt niet het geval te zijn geweest. Ook zijn de gegevens niet door EZK gebruikt", zegt de woordvoerder van het ministerie.
EZK heeft niet gecontroleerd of NAM het datalek bij de Autoriteit Persoonsgegevens heeft gemeld.
Meer uit Binnenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
8 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
12 uur geleden