Ministerie en ProRail willen aan de slag met rapport van OVV
VOORSCHOTEN (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) en spoorbeheerder ProRail zeggen aan de slag te gaan met het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) over het treinongeluk in Voorschoten. In dat rapport concludeert de OVV dat er onvoldoende aandacht is voor de veiligheid bij werk aan het spoor.
"Veiligheid concurreert nooit met het laten rijden van treinen", zegt Heijnen. "Helaas weten we niet wat er precies mis is gegaan en wat de directe oorzaak van het ongeluk is. Dat is pijnlijk, zeker ook voor de nabestaanden."
Ook spoorbeheerder ProRail noemt het "onbevredigend" dat nooit duidelijk zal worden wat er zich precies heeft afgespeeld. "Het verleden leert ons dat na een groot incident de sector een stap zet naar een verbetering in het hele veiligheidssysteem. Mede omdat de komende jaren een toename van treinkilometers wordt verwacht en er ook veel onderhoud moet gebeuren is hier ook zo'n grote stap nodig", zegt topman John Voppen.
Technologische hulpmiddelen
De spoorbeheerder denkt eraan om spoormedewerkers "meer grip" te geven op hun eigen veiligheid. Zo wordt onderzocht of medewerkers kunnen worden uitgerust met technologische hulpmiddelen als gps-tracking en 'virtual reality'. Ze zouden op die manier moeten kunnen zien welk spoor wel en niet in gebruik is.
De aanbeveling van de OVV om duidelijker aan spoormedewerkers kenbaar te maken dat een spoor gewoon in gebruik is, zegt ProRail over te nemen. Werk in de nacht blijft volgens de spoorbeheerder noodzakelijk, ondanks kritiek daarop van de OVV. "Toch blijft nachtwerk noodzakelijk, mede omdat we de komende jaren meer onderhoudswerkzaamheden dan ooit uitvoeren om het spoor veilig te houden."
Bij het spoorwegongeval in Voorschoten stak een kraan tijdens geplande werkzaamheden het spoor over. De kraan werd aangereden door een goederentrein en vervolgens een intercity. De kraanmachinist kwam bij het ongeval om het leven, zo'n dertig reizigers raakten gewond.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
27 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
32 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
37 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
47 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden