Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie en ProRail willen aan de slag met rapport van OVV

Ministerie en ProRail willen aan de slag met rapport van OVV

VOORSCHOTEN (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) en spoorbeheerder ProRail zeggen aan de slag te gaan met het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) over het treinongeluk in Voorschoten. In dat rapport concludeert de OVV dat er onvoldoende aandacht is voor de veiligheid bij werk aan het spoor.

"Veiligheid concurreert nooit met het laten rijden van treinen", zegt Heijnen. "Helaas weten we niet wat er precies mis is gegaan en wat de directe oorzaak van het ongeluk is. Dat is pijnlijk, zeker ook voor de nabestaanden."

Ook spoorbeheerder ProRail noemt het "onbevredigend" dat nooit duidelijk zal worden wat er zich precies heeft afgespeeld. "Het verleden leert ons dat na een groot incident de sector een stap zet naar een verbetering in het hele veiligheidssysteem. Mede omdat de komende jaren een toename van treinkilometers wordt verwacht en er ook veel onderhoud moet gebeuren is hier ook zo'n grote stap nodig", zegt topman John Voppen.

Technologische hulpmiddelen

De spoorbeheerder denkt eraan om spoormedewerkers "meer grip" te geven op hun eigen veiligheid. Zo wordt onderzocht of medewerkers kunnen worden uitgerust met technologische hulpmiddelen als gps-tracking en 'virtual reality'. Ze zouden op die manier moeten kunnen zien welk spoor wel en niet in gebruik is.

De aanbeveling van de OVV om duidelijker aan spoormedewerkers kenbaar te maken dat een spoor gewoon in gebruik is, zegt ProRail over te nemen. Werk in de nacht blijft volgens de spoorbeheerder noodzakelijk, ondanks kritiek daarop van de OVV. "Toch blijft nachtwerk noodzakelijk, mede omdat we de komende jaren meer onderhoudswerkzaamheden dan ooit uitvoeren om het spoor veilig te houden."

Bij het spoorwegongeval in Voorschoten stak een kraan tijdens geplande werkzaamheden het spoor over. De kraan werd aangereden door een goederentrein en vervolgens een intercity. De kraanmachinist kwam bij het ongeval om het leven, zo'n dertig reizigers raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Meerdere in opspraak geraakte FVD'ers komen in gemeenteraden

NIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.

45 minuten geleden
Met vuurwapen gevluchte gedetineerde aangehouden in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.

2 uur geleden
Meldingen van schietincident in Utrecht in buurt Diakonessenhuis

UTRECHT (ANP) - De politie in Utrecht heeft meldingen binnengekregen van een schietincident in de omgeving van het Diakonessenhuis, waar eerder op de dag een gevangene met een vuurwapen is ontsnapt. Een woordvoerder van de politie weet niet of er daadwerkelijk is geschoten en of er een verband is met de voortvluchtige man.

2 uur geleden
Twee 15-jarige jongens vast voor explosie in Rotterdam-Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee minderjarige verdachten aangehouden voor een explosie bij een portiekwoning in Rotterdam-Delfshaven begin deze maand. Het gaat om twee 15-jarige jongens uit Rozenburg en Spijkenisse. De politie heeft de aanhoudingen vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Ministerie experimenteert met Europees alternatief voor WhatsApp

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit, D66) vindt het een risico dat de overheid afhankelijk is van buitenlandse berichtenapps als WhatsApp en Signal (beiden uit de Verenigde Staten). Daarom is ze op haar ministerie een kleinschalig experiment gestart met een Europees alternatief. Dat ziet ze als een tussenstap. Uiteindelijk wil ze dat de rijksoverheid gebruikmaakt van een berichtendienst die in eigen beheer is.

3 uur geleden
Gelderland werkt toe naar opening kleine kerncentrale rond 2035

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland wil rond 2035 een kleine, modulaire kernreactor openen. De provincie heeft eerder al laten uitzoeken wat de meest geschikte locaties in Gelderland zijn voor een zogeheten Small Modular Reactor (SMR). Na twee aanvullende onderzoeken dit voorjaar wil Gelderland eind dit jaar twee potentiƫle locaties aanwijzen.

4 uur geleden
Tweede minderjarige opgepakt voor steken jongen van 14 in Breda

BREDA (ANP) - Voor het steken van een 14-jarige jongen in Breda is vrijdagochtend een tweede verdachte aangehouden. Het gaat, net als bij de eerste verdachte, om een minderjarige jongen uit Breda.

5 uur geleden