Ministerie deelt zorgen over ov-staking op verkiezingsdag
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Binnenlandse Zaken deelt de zorgen van bijvoorbeeld mensen met een beperking over een geplande staking in het openbaar vervoer tijdens de Provinciale Statenverkiezingen. Het hamert erop dat iedereen die dat wil moet kunnen gaan stemmen en merkt op dat sommigen daarvoor afhankelijk zijn van het streekvervoer.
Niet alleen kiezers, maar ook stembureauleden en gemeenteambtenaren kunnen aangewezen zijn op een bus om bij het stemlokaal te kunnen komen, aldus een woordvoerder. "Tegelijkertijd respecteert het ministerie uiteraard het stakingsrecht. Het is aan de bonden om deze signalen en het belang van zo onbelemmerd mogelijke verkiezingen mee te wegen."
De Oogvereniging waarschuwde eerder dat de voorgenomen ov-staking op 15 maart het voor blinden en slechtzienden moeilijker maakt om te gaan stemmen. Zij kunnen vaak maar op een beperkt aantal stembureaus terecht waar extra hulpmiddelen beschikbaar zijn om ze te helpen hun stem uit te brengen. Dat kan betekenen dat zij wat verder moeten reizen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van de luchtvaartsector mogen toch niet in een adviesraad van omwonenden van Schiphol, vindt de Tweede Kamer. In een debat blijkt dat een meerderheid een ChristenUnie-amendement steunt dat die keuze vastlegt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Friese en Groningse overheden willen niet dat minister Heleen Herbert van Economische Zaken en Klimaat (CDA) instemt met een voorgesteld gaswinningsplan voor het gasveld in de Wieringapolder. In het plan zou belangrijke informatie over de gevolgen van de gaswinning voor onder meer bodemdaling, waterbeheer, natuur en infrastructuur ontbreken. Ook de impact van gaswinning op inwoners moet volgens de overheden meegewogen worden in de besluitvorming.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid steunt het besluit van mediaminister Rianne Letschert (D66) om de omroeplicentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Partijen vinden de keuze van Letschert onvermijdelijk, gezien de misstanden bij de omroep.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steekt nog eens 250 miljoen euro in drones voor Oekraïne. Ook koopt Nederland extra munitie voor Oekraïnes F-16's, heeft defensieminister Dilan Yeşilgöz toegezegd bij een nieuwe inzamelbijeenkomst van Oekraïne-bondgenoten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de leesvaardigheid van scholieren voor de zoveelste keer is verslechterd volgens het meest recente internationale PISA-onderzoek, vraagt om meer actie. Daarover waren Kamerleden het dinsdagmiddag wel eens tijdens het vragenuur. Maar ze hebben uiteenlopende suggesties over wat staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) precies moet doen om de trend te keren.
9 uur geleden