Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: coronaregels geen belemmering F1 in Zandvoort

Ministerie: coronaregels geen belemmering F1 in Zandvoort

DEN HAAG (ANP) - De huidige coronamaatregelen zijn geen belemmering voor het organiseren van de Formule 1 in Zandvoort, begin volgende maand. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Justitie.

De Formule 1 in de badplaats staat gepland voor 3 tot 5 september. Het kabinet zette vorige maand een streep door meerdaagse evenementen met overnachtingen, tot 1 september. Daar valt de Formule 1 niet onder.

Evenementen mogen doorgaan, op voorwaarde dat mensen een vaste zitplaats hebben. Daar voldoet de Formule 1 aan. Als er geen toegangsbewijzen worden gebruikt, mogen er zoveel mensen binnen de capaciteit aanwezig zijn als mogelijk met handhaving van 1,5 meter afstand. Mét toegangsbewijzen kan twee derde van de gebruikelijke capaciteit worden gebruikt. Er hoeft dan geen 1,5 meter afstand te worden gehouden.

Persconferentie

Het kabinet houdt vrijdag een nieuwe persconferentie over de coronamaatregelen. Eerder werd al bekend dat de 1,5 meter in het hoger onderwijs wordt losgelaten in het nieuwe collegejaar. Verdere versoepelingen worden nu niet meteen verwacht, maar wel zal het kabinet het perspectief schetsen voor de komende maanden.

Meerdaagse evenementen met overnachtingen en zonder vaste zitplaatsen zullen daarbij ook aan bod komen. De F1 is een vreemde eend in de bijt: het ís een meerdaags evenement, maar in tegenstelling tot de meeste van dit soort evenementen overnachten mensen er niet én hebben ze een vaste zitplaats.

Drie dagen

De organisatie van de Formule 1 wil tot de persconferentie van vrijdagavond van het kabinet niet reageren, laat een woordvoerder weten. "Indien nodig doen we dat daarna."

De Formule 1 zou eigenlijk vorig jaar mei al in Zandvoort zijn, maar ging toen vanwege de uitbraak van het coronavirus niet door. Er waren voor het uitgestelde evenement al 300.000 kaarten verkocht. Het Formule 1-weekeinde omvat drie dagen, met op 3 september de vrije trainingen, op 4 september de kwalificatierace en op 5 september de race. Alle tickets die waren verkocht voor het oorspronkelijke evenement van 1 tot en met 3 mei 2020 zijn geldig voor de nieuwe data. De organisatie meldde eerder dat slechts 5 procent van de mensen die een kaartje kochten, hun geld hebben teruggevraagd.

Als twee derde van de capaciteit mag worden gebruikt, is er dus lang niet voor iedereen plek. Hoe dat opgelost wordt, zal vrijdagavond of later duidelijk worden.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

9 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

10 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

10 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

11 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

11 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

11 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

11 uur geleden