Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: briefstemmen met verkeerd retouradres tellen mee

Ministerie: briefstemmen met verkeerd retouradres tellen mee

DEN HAAG (ANP) - Mensen die per post stemmen en een verkeerde retourenvelop ontvingen, hoeven zich geen zorgen te maken dat hun stem niet wordt meegeteld. Gemeenten die een envelop ontvangen die eigenlijk naar een andere gemeente moet, zijn wettelijk verplicht deze door te sturen.

Dat laat het ministerie van Binnenlandse Zaken weten, na berichtgeving door Omroep Gelderland. Ruim vierhonderd kiezers die mogen briefstemmen in de gemeente Epe kregen een retourenvelop van de gemeente Hattem. In Barneveld kregen zo'n driehonderd mensen een envelop om hun briefstem in te stoppen, met bestemming gemeente Wageningen.

BZK heeft met de gemeenten gesproken over wat hen te doen staat als ze een envelop voor een andere gemeente binnen krijgen. Dan geldt een zogenoemde doorzendplicht, laat een woordvoerder weten.

Meer uit Politiek

Boekholt over interview: had woorden zorgvuldiger moeten kiezen

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting) had haar woorden "zorgvuldiger moeten kiezen" toen ze het in The Guardian had over manieren om stroomgebruik tijdens piekuren te beperken. Met name een uitspraak over douchemuntjes zorgde woensdag voor kritiek uit de Tweede Kamer. Haar uitspraken hebben voor "verwarring" gezorgd, schrijft de D66-minister. "Daar trek ik lering uit."

26 minuten geleden
Kabinet kan nog niet zeggen wanneer het energiemaatregelen treft

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.

13 uur geleden
Partijen vallen FVD aan op vriendelijke houding Iran en Rusland

DEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.

15 uur geleden
Minister Sjoerdsma gaat op handelsmissie naar China

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.

15 uur geleden
Defensie geeft excuses en compensatie na aanval op Mosul

DEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.

17 uur geleden
Linkse partijen willen dat olieconcerns betalen voor energiesteun

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.

18 uur geleden
Interesse D66 en CDA voor maximumprijs, VVD wil lagere accijnzen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.

19 uur geleden