Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie bevestigt dood drie Nederlanders in Peru

Ministerie bevestigt dood drie Nederlanders in Peru

LIMA/DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn omgekomen bij een vliegtuigongeluk in Peru. De slachtoffers zijn twee jonge mannen van 18 en 19 jaar uit de regio Veluwe en een man van 30 uit Utrecht, aldus een woordvoerder van het ministerie. Meer informatie kon hij niet geven.

Peruaanse media meldden vrijdag dat het eenmotorige vliegtuigje, dat rondvluchten maakte voor toeristen, neer was gestort in het zuiden van het Zuid-Amerikaanse land, bij de wereldberoemde en eeuwenoude Nazca-lijnen. Dat zijn dierfiguren en geometrische figuren die op de grond zijn gemaakt, maar het best vanuit de lucht te zien zijn. Het toestel was nog maar net opgestegen toen het door nog onbekende oorzaak crashte en na een explosie uitbrandde.

Naast de drie Nederlanders zijn ook de andere inzittenden overleden, twee Chileense passagiers en de twee Peruaanse piloten.

Meer uit Binnenland

RWS na ongeluk: stel reis van zuiden naar Utrecht over A2 uit

UTRECHT (ANP) - Verkeer op de A2 van Den Bosch naar Utrecht moet rekening houden met forse vertraging door een ongeluk in de buurt van knooppunt Deil. Rijkswaterstaat meldt dat de vertraging daar is opgelopen tot twee uur. De organisatie adviseert mensen die over de A2 van het zuiden naar Utrecht willen om hun reis waar mogelijk uit te stellen, "nu de spits op gang komt".

5 minuten geleden
Minder tot geen treinen in Midden- en Noord-Nederland na storing

UTRECHT (ANP) - In een deel van het land rijden dinsdagochtend geen treinen door een storing die op dertien plekken op het spoor in Midden-Nederland is ontstaan. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder heeft de storing grote gevolgen voor het treinverkeer in Midden- en Noord-Nederland. In de reisplanner is te zien dat veel treinen in die regio's zijn uitgevallen of met vertraging rijden.

55 minuten geleden
Politie krijgt ruim 120 tips na geluidsfragment Odido-hacker

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.

8 uur geleden
ME belaagd bij politiebureau in Rotterdam na afloop stille tocht

ROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.

8 uur geleden
Stille tocht voor Alfredo (51) in Rotterdam: Hij was geen dief

ROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.

9 uur geleden
Duurzame energiebranche ziet voordelen in energie van eigen bodem

DEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.

12 uur geleden
PBL ziet verduurzaming stagneren, doel 2050 wordt enorme opgave

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.

14 uur geleden