Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ministerie: 18.369 Oekraïners in opvang, plek voor 29.053

Ministerie: 18.369 Oekraïners in opvang, plek voor 29.053

DEN HAAG (ANP) - Nederland vangt momenteel zeker 18.369 vluchtelingen uit Oekraïne op. Dat meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid maandag. Gemeenten hebben tot dusver 29.053 plekken gecreëerd, daarvan zijn er dus iets minder dan 11.000 beschikbaar.

De overheid roept Oekraïense vluchtelingen ook op zich te laten registreren in de Basisregistratie Personen (BRP), om zo in aanmerking te komen voor (financiële) ondersteuning. Iets meer dan 11.000 Oekraïners hebben dat tot dusver gedaan.

Er lijkt sprake van een stijgende lijn, of tenminste een piek, in de bezettingsgraad van de opvangplekken. Vorige week schommelde die tussen de 50 en 55 procent, maandag waren ruim 63 procent van alle plekken bezet.

50.000 opvangplekken

Het totaal aantal vluchtelingen in Nederland ligt vrijwel zeker hoger, omdat er ook mensen zijn die Oekraïners thuis opvangen.

Het Rijk en de gemeenten hebben zich als taak gesteld om de komende tijd tot 50.000 opvangplekken in totaal te komen. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) kondigden vrijdag aan dat er gebouwen van het Rijksvastgoedbedrijf geschikt gaan worden gemaakt om mensen op te vangen.

Die plekken zijn niet alleen bedoeld voor Oekraïense vluchtelingen, maar ook reguliere asielzoekers uit andere landen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers waarschuwt al langer voor oplopende tekorten.

Meer uit Binnenland

Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

16 minuten geleden
Noodverordening in Weert om brandweer de ruimte te geven

WEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.

21 minuten geleden
Militaire vakbond staat achter visie Commandant over oefeningen

DEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."

1 uur geleden
Brandweer nog volop bezig met nablussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.

2 uur geleden
Duitsland stuurt 21 brandweerwagens naar Nederland

BONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.

3 uur geleden
Vanaf zaterdagmiddag code geel om onweer met windstoten en hagel

DE BILT (ANP) - In Nederland is vanaf zaterdagmiddag code geel van kracht wegens onweer met windstoten en hagel, meldt het KNMI. Volgens het weerinstituut is er kans op hagelstenen tot 2 centimeter groot en windstoten tot plaatselijk 70 kilometer per uur.

3 uur geleden
Politie: weer meer en heftiger geweld tegen agenten vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.

5 uur geleden