Ministerie: 18.369 Oekraïners in opvang, plek voor 29.053
DEN HAAG (ANP) - Nederland vangt momenteel zeker 18.369 vluchtelingen uit Oekraïne op. Dat meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid maandag. Gemeenten hebben tot dusver 29.053 plekken gecreëerd, daarvan zijn er dus iets minder dan 11.000 beschikbaar.
De overheid roept Oekraïense vluchtelingen ook op zich te laten registreren in de Basisregistratie Personen (BRP), om zo in aanmerking te komen voor (financiële) ondersteuning. Iets meer dan 11.000 Oekraïners hebben dat tot dusver gedaan.
Er lijkt sprake van een stijgende lijn, of tenminste een piek, in de bezettingsgraad van de opvangplekken. Vorige week schommelde die tussen de 50 en 55 procent, maandag waren ruim 63 procent van alle plekken bezet.
50.000 opvangplekken
Het totaal aantal vluchtelingen in Nederland ligt vrijwel zeker hoger, omdat er ook mensen zijn die Oekraïners thuis opvangen.
Het Rijk en de gemeenten hebben zich als taak gesteld om de komende tijd tot 50.000 opvangplekken in totaal te komen. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) kondigden vrijdag aan dat er gebouwen van het Rijksvastgoedbedrijf geschikt gaan worden gemaakt om mensen op te vangen.
Die plekken zijn niet alleen bedoeld voor Oekraïense vluchtelingen, maar ook reguliere asielzoekers uit andere landen. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers waarschuwt al langer voor oplopende tekorten.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
4 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
4 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
5 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
6 uur geleden