Minister zegt mee te werken aan overdracht leger aan Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie, Lloyd Austin, heeft de krijgsmacht laten weten dat hij gaat meewerken aan de "kalme, ordelijke en professionele" overdracht aan de nieuwe regering onder Donald Trump. De krijgsmacht zal "gehoor geven aan alle rechtmatige orders", schrijft Austin in een memo aan alle medewerkers van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
Austin, zelf een voormalige viersterrengeneraal, verwijst in zijn memo naar de taak van de krijgsmacht zoals die in de grondwet staat. "De Amerikaanse strijdkrachten blijven zich ook afzijdig houden van de politieke arena, de wacht houden over onze republiek met principes en professionaliteit, en aan de kant staan van de gewaardeerde bondgenoten en partners die onze veiligheid verdiepen."
"Jullie zijn niet zomaar een krijgsmacht. Jullie zijn de Amerikaanse krijgsmacht - de beste gevechtsmacht ter wereld - en jullie zullen ons land, onder grondwet en de rechten van al onze burgers blijven verdedigen", aldus Austin in het memorandum.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
6 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
39 minuten geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
5 uur geleden