Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Yeşilgöz: tapsysteem politie is vooralsnog wel werkbaar

Minister Yeşilgöz: tapsysteem politie is vooralsnog wel werkbaar

DEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie Dilan Yeşilgöz erkent dat er problemen zijn met de tapsystemen van de politie, maar zegt dat er vooralsnog mee te werken is. Politiefunctionarissen die dat werk moeten verrichten, waarschuwden vorige week in NRC dat de haperende systemen gevaar kunnen opleveren voor onderzoeken en mensen. Dat is volgens de politie voor zover bekend niet het geval, schrijft Yeşilgöz nu aan de Kamer. Toch wil de Tweede Kamer een debat. Een nieuw tapsysteem dat de politie ontwikkelt, laat lang op zich wachten. Intussen vertoont het oude systeem kuren.

"Het levert mogelijk grote veiligheidsrisico's op, agenten kunnen zo hun werk niet doen", zei SP'er Michiel van Nispen dinsdag in het parlement. Op zijn initiatief besloot de Kamer een debat over het systeem te houden. Het stoort Van Nispen dat er niet naar agenten wordt geluisterd die waarschuwden voor de problemen. Bovendien vindt hij dat het parlement niet goed is geïnformeerd. "Op allerlei vragen is ons gewoon onzin verkocht", zei hij.

Het klopt volgens Yeşilgöz dat er problemen zijn met de invoering van het systeem, al was dat volgens haar ook te verwachten. Ze schrijft aan de Kamer dat er sinds 2019 aan een nieuw systeem wordt gewerkt. Dat is volgens de minister een ingewikkeld proces dat bovendien met een paar tegenvallers te maken kreeg, waaronder het coronavirus.

Veranderaanpak

Zo lang het nieuwe systeem er nog niet is, moeten agenten het doen met het oude systeem, dat "geregeld storingen van wisselende impact" te verduren krijgt, schrijft de minister. Het stamt al uit 2011. "Dit is de reden voor vervanging." De gevolgen van de problemen worden volgens haar opgevangen door de politiemensen. Zij weten het namelijk als het systeem sputtert en kunnen dan een andere oplossing vinden.

Yeşilgöz geeft wel toe dat de werksfeer op de afdeling interceptie en sensing die de taps verzorgt slecht is. "Ik betreur deze situatie", schrijft ze in haar brief. "De interne verhoudingen zijn onderkend, bespreekbaar gemaakt en er wordt gewerkt aan een afdelingsbrede veranderaanpak, vooruitlopend en in lijn met de veranderingen zoals voorgesteld door de commissie Schneiders."

In haar Kamerbrief baseert de minister zich op informatie van de korpsleiding. De politie heeft dinsdag zelf ook een verklaring gepubliceerd. "We kennen geen enkel incident waarbij mensen in gevaar waren doordat het tapsysteem niet goed werkte", zegt Hoofd Operatiën Willem Woelders daarin. "Lastig werken is het natuurlijk wel, daarom doen we ons best om het nieuwe systeem zo snel mogelijk operationeel te krijgen."

Meer uit Politiek

FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

9 minuten geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

57 minuten geleden
Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

20 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

1 dag geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

1 dag geleden
VVD en JA21 door met taakstrafverbod geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.

1 dag geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

4 dagen geleden