Minister Yeşilgöz: goed dat politie stappen zet tegen racisme
DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de politie discriminatie en racisme in het politiekorps streng gaat aanpakken. Dat stelt minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) in reactie op een gezamenlijke verklaring van tachtig vooraanstaande politiefunctionarissen.
In die verklaring staat dat de Nationale Politie veel strenger gaat optreden tegen racisme en discriminatie in het korps. Agenten die zich racistisch gedragen tegenover collega’s komen er niet meer vanaf met alleen een goed gesprek, maar kunnen worden ontslagen. "Het is heel goed dat er vanuit de politie zelf gezamenlijk zo'n duidelijk signaal wordt afgegeven", stelt een woordvoerder van de minister. Ook het feit dat de nieuwe en strenge aanpak organisatiebreed wordt gesteund, vindt de minister hoopgevend.
Directe aanleiding voor de strengere aanpak is de KRO-NCRV-documentaire De blauwe familie van vorige maand, over uitsluiting, racisme en andere vormen van discriminatie bij de Nederlandse politie. De minister zei het toen vreselijk te vinden dat mensen zich niet meer thuis voelen bij de politie, vanwege de angst- en pestcultuur. De bewindsvrouw benadrukt nogmaals dat er bij de politie geen ruimte is voor racisme en discriminatie.
De problemen zijn niet van gisteren en zullen ook niet morgen opgelost zijn, tekent ze daarbij aan. De Tweede Kamer gaat binnenkort met Yeşilgöz in debat over racisme en discriminatie bij de politie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.
23 uur geleden