Minister Yellen wil nog meer economische sancties tegen Rusland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen wil dat er nog meer economische sancties tegen Rusland komen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat zei een functionaris van het ministerie van Financiën. Yellen zal deze week meer druk gaan uitoefenen op de Wereldbank en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor extra stappen tegen Rusland.
Het ministerie stelt dat de oorlog laat zien dat het belangrijk is dat de grootste economieën van de wereld gezamenlijk de internationale rechtsorde verdedigen. De Wereldbank en het IMF houden deze week hun voorjaarsvergaderingen en de oorlog in Oekraïne zal bovenaan de agenda staan. Yellen is volgens het ministerie zeer bezorgd over de "roekeloze" oorlog die Rusland heeft ontketend en de gevolgen van het conflict voor de wereldeconomie, zoals de sterk gestegen energie- en voedselprijzen.
Washington wil zelf meer druk gaan uitoefenen op Russische personen en organisaties die proberen de westerse sancties te omzeilen. Dat geldt ook voor diegenen die helpen bij het ontwijken van sancties, aldus de functionaris.
Yellen wil verder ook bepaalde sessies van de G20 niet gaan bijwonen omdat Rusland daaraan mee kan doen. Vertegenwoordigers van het Russische ministerie van Financiën zouden bijeenkomsten online willen bijwonen.Yellen vindt dat Rusland moet worden uitgesloten van internationale financiële instellingen en overlegorganen vanwege Oekraïne.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
13 uur geleden