Minister Yellen: wereldeconomie staat er beter voor dan verwacht
BANGALORE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie staat er beter voor dan een paar maanden geleden was verwacht. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen op een bijeenkomst van de ministers van Financiën van de G20 in het Indiase Bangalore. Yellen riep verder op tot meer economische steun aan Oekraïne.
"In het najaar waren veel mensen bezorgd over een scherpe economische afzwakking over de hele wereld. De uitdagingen waar we mee te maken hebben zijn reëel en de toekomst is altijd onzeker, maar de vooruitzichten zijn verbeterd", aldus Yellen. Destijds was er op de financiële markten nog grote vrees voor een diepe recessie vanwege de hoge energieprijzen en renteverhogingen door centrale banken om de hoge inflatie onder controle te krijgen.
Yellen wees verder op de weerbaarheid van de Amerikaanse economie en de afzwakkende inflatie in de Verenigde Staten en elders in de wereld. Er is volgens haar nog wel meer werk nodig om de inflatie echt onder controle te krijgen.
Sancties tegen Rusland
Verder verklaarde de minister dat de economische sancties tegen Rusland vanwege de invasie van Oekraïne een "zeer significant" effect hebben op de Russische economie. Zo zijn bijvoorbeeld de Russische olie-inkomsten volgens Yellen sterk gedaald door het prijsplafond van het Westen op Russische olie en petroleumproducten. Ook heeft het land volgens haar grote tekorten aan bepaalde materialen en onderdelen en is er een exodus van buitenlandse investeringen geweest. Ze noemde de invasie van Oekraïne een "strategische fout" van de Russische president Vladimir Poetin.
De minister stelde dat meer steun aan Oekraïne hoog op de agenda zal staan bij gesprekken met bondgenoten. "Zoals president Biden heeft gezegd, wij staan naast Oekraïne in de strijd, zolang als nodig is. Aanhoudende en robuuste steun voor Oekraïne zal een belangrijk punt van discussie zijn tijdens mijn tijd hier in India." Er zal volgens haar ook gepraat worden over meer sancties tegen Rusland.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
13 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
15 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
23 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden