Minister Yellen: oorlog Oekraïne kan economie VS raken
DENVER (ANP/RTR) - De oorlog in Oekraïne en de harde westerse sancties tegen Rusland kunnen de economie van de Verenigde Staten raken. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen gezegd bij een bezoek aan de stad Denver. Volgens haar is de Amerikaanse economie wel sterk en zal die dit jaar goed presteren.
Door het conflict in Oekraïne en de sancties zijn de olieprijzen hard gestegen, waardoor brandstof voor consumenten duurder wordt. Yellen zei dat de Amerikaanse regering nu kijkt naar een verlaging van de accijns op brandstof om huishoudens te helpen. "We kijken naar een reeks mogelijkheden om consumenten te steunen, waaronder een belastingverlaging op brandstof."
Door de hogere energieprijzen wordt de inflatie verder aangejaagd. Om die hoge inflatie tegen te gaan gaat de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve naar alle waarschijnlijkheid komende week de rente verhogen. Yellen stelt dat de hoge inflatie een probleem is en dat krapper monetair beleid kan zorgen voor een zwakkere economische groei. Ze heeft er vertrouwen in dat de Fed hier goed mee om zal gaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam heeft de eerste handelsdag van 2026 met een flinke plus afgesloten. Besi, ASML en ASMI voerden de lijst aan. De chipbedrijven profiteerden op het Damrak van een techrally in Azië.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
4 uur geleden