Minister Yellen: inflatie is onacceptabel hoog
WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is "onacceptabel hoog". Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen in een interview met televisiezender ABC. De hoge inflatie heeft volgens haar voor een groot deel te maken met de oorlog in Oekraïne, omdat daardoor de prijzen van brandstof en voedingsmiddelen worden aangejaagd.
Ze stelt dat de hoge inflatie wordt veroorzaakt door wereldwijde factoren, waaronder dus Oekraïne, niet door lokale factoren. Momenteel bevindt de Amerikaanse inflatie zich op het hoogste niveau in ruim veertig jaar. Dat ondermijnt de koopkracht van huishoudens, wat weer schadelijk is voor de economie. Yellen denkt wel dat de inflatie in de VS de komende maanden kan dalen.
De Federal Reserve, de Amerikaanse centralebankenkoepel, verhoogde vorige week nog de rente in het hoogste tempo in bijna dertig jaar om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Yellen, die zelf oud-voorzitter is van de Fed, verwacht dat de economische groei in de VS kan gaan afzwakken, maar denkt niet dat er een recessie aankomt. Een recessie is volgens haar "helemaal niet onvermijdelijk". Ze gaf verder aan dat de Amerikaanse arbeidsmarkt erg sterk is.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
13 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.
3 uur geleden