Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Yellen: inflatie is onacceptabel hoog

Minister Yellen: inflatie is onacceptabel hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is "onacceptabel hoog". Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen in een interview met televisiezender ABC. De hoge inflatie heeft volgens haar voor een groot deel te maken met de oorlog in Oekraïne, omdat daardoor de prijzen van brandstof en voedingsmiddelen worden aangejaagd.

Ze stelt dat de hoge inflatie wordt veroorzaakt door wereldwijde factoren, waaronder dus Oekraïne, niet door lokale factoren. Momenteel bevindt de Amerikaanse inflatie zich op het hoogste niveau in ruim veertig jaar. Dat ondermijnt de koopkracht van huishoudens, wat weer schadelijk is voor de economie. Yellen denkt wel dat de inflatie in de VS de komende maanden kan dalen.

De Federal Reserve, de Amerikaanse centralebankenkoepel, verhoogde vorige week nog de rente in het hoogste tempo in bijna dertig jaar om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Yellen, die zelf oud-voorzitter is van de Fed, verwacht dat de economische groei in de VS kan gaan afzwakken, maar denkt niet dat er een recessie aankomt. Een recessie is volgens haar "helemaal niet onvermijdelijk". Ze gaf verder aan dat de Amerikaanse arbeidsmarkt erg sterk is.

Meer uit Financieel

Roemenië begonnen met stilleggen enige kerncentrale

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië is donderdag begonnen met het volledig stilleggen van zijn enige kerncentrale. Dat gebeurde nadat het waterpeil van de Donau, die wordt gebruikt om de centrale te koelen, tot een recordlaag niveau was gedaald.

11 minuten geleden
Cruiseaanbieder past duurzaamheidsclaims aan na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Aanbieder van cruisereizen Captain Cruise heeft beweringen over duurzaamheid aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) het bedrijf hierop had aangesproken. De aanbieder gebruikte volgens de toezichthouder niet-onderbouwde claims, zoals 'verantwoord', 'duurzaam cruisen' of een 'milieuvriendelijke reis'. Daardoor lijkt een cruise duurzamer dan deze in werkelijkheid is, aldus de ACM.

46 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat betalingen verwerkt voor grote concerns als Uber, Microsoft, Spotify en Facebook-eigenaar Meta, werd positiever over de jaaromzet na een sterke groei in de eerste zes maanden van 2026. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.

1 uur geleden
Meta blokkeert 750.000 accounts van minderjarigen in Australië

SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Meta heeft sinds de naleving van het Australische verbod op sociale media voor tieners naar eigen zeggen meer dan 750.000 Instagram- en Facebook-accounts in Australië geblokkeerd. Het gaat om accounts waarvan wordt vermoed dat ze worden beheerd door kinderen jonger dan 16 jaar.

1 uur geleden
Rederij Maersk opnieuw positiever over winstverwachting dit jaar

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk verhoogt opnieuw de winstverwachting voor heel dit jaar. Het bedrijf zegt in het tweede kwartaal goede prestaties te hebben geleverd door een grote vraag en hogere vervoerstarieven als gevolg van de verstoring van de scheepvaart door de onrust in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Adyen verhoogt omzetverwachting na sterke groei eerste jaarhelft

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft zijn omzetverwachting voor heel 2026 verhoogd na een sterke groei van de omzet in de eerste zes maanden. Het aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijf verwacht nu een omzetgroei tussen de 21 en 23 procent. Dat was eerder 20 tot 22 procent.

2 uur geleden
Fastned opent recordaantal nieuwe laadstations, verlies neemt af

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned opende in de eerste helft van dit jaar 28 nieuwe stations, naar eigen zeggen een recordaantal voor het bedrijf. Daarmee heeft Fastned nu 434 laadstations in negen landen, maakte de onderneming donderdag bekend.

2 uur geleden