Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister Yellen betreurt lagere olieproductie door OPEC+

Minister Yellen betreurt lagere olieproductie door OPEC+

NEW HAVEN (ANP/RTR) - Het onverwachte besluit van oliekartel OPEC+ om de olieproductie te verlagen is "betreurenswaardig" in "deze tijd waarin het belangrijk is om te proberen de energieprijzen laag te houden". Dat stelt de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen. Volgens haar heeft de daling van de benzineprijzen geholpen de inflatie te beperken, een ontwikkeling die nu wel eens omgekeerd zou kunnen worden.

Yellen noemt het besluit verder "duidelijk niet positief voor de wereldwijde groei", daaraan toevoegend dat het "de onzekerheid en lasten in een tijd waarin de inflatie al hoog is" vergroot. De olieprijs steeg maandag met 6 procent na het besluit van de OPEC+, een samenwerkingsverband van olieproducerende landen geleid door Saudi-Arabië met bondgenoten als Rusland.

Westerse regeringen hebben Rusland een sanctie opgelegd waardoor niet meer dan 60 dollar per vat ruwe Russische olie mag worden betaald. De productieverlaging heeft volgens Yellen vooralsnog geen invloed om het niveau van dit prijsplafond, al zou de maximumprijs op termijn wel herzien kunnen worden. "Maar ik denk niet dat dat op dit moment gepast is", aldus Yellen.

De Amerikaanse president Joe Biden leek maandag nog niet onder de indruk. "Het zal niet zo erg zijn als je denkt", zei hij toen.

Meer uit Financieel

Forse stijging Franse inflatie door hoge brandstofprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.

1 minuut geleden
Spekman verwacht volgende week gesprek over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV verwacht volgende week om tafel te gaan met werkgevers voor een gesprek over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei voorzitter Hans Spekman woensdag bij de busremise van de Haagse vervoerder HTM. Daar bedankte hij samen met PRO-leider Jesse Klaver buschauffeurs voor het staken tegen de eerdere kabinetsplannen rondom sociale zekerheid.

52 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na nieuw record dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september licht hoger geopend. De hoofdgraadmeter op het Damrak sloot dinsdag nog op een nieuw slotrecord, geholpen door flinke koerswinsten voor de chipfondsen.

54 minuten geleden
Vastgoed Belang vreest voor verdere verkoopgolf huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders, vindt het onacceptabel dat de belasting op vermogen in box 3 voor verhuurders wordt verhoogd. "Voor particuliere verhuurders stijgt de belastingdruk daardoor volgend jaar met ruim 31,2 procent", reageert de organisatie op de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen. Daarnaast maakt de branchevereniging zich zorgen over de plannen van het ministerie om de manier waarop de waarde van verhuurde woningen wordt berekend, aan te passen.

1 uur geleden
Afzetprijzen Nederlandse industrie bijna 7 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - De afzetprijzen van de Nederlandse industrie lagen in augustus 6,8 procent hoger dan een jaar eerder vanwege de hoge olieprijzen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee stegen de producentenprijzen sterker dan een maand eerder, want in juli namen de verkoopprijzen met 5,1 procent toe op jaarbasis.

2 uur geleden
Rechtszaak tegen Stellantis om sjoemelsoftware in campers

DEN HAAG (ANP) - Belangenorganisaties zijn een rechtszaak gestart tegen Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Fiat, voor het plaatsen van "verboden sjoemelsoftware" in campers. Dat meldt de Consumentenbond. Ze eisen een schadevergoeding voor gedupeerde camperbezitters.

2 uur geleden
Amsterdamse gezondheidsstart-up haalt miljoenen op

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up Blue Health Intelligence heeft bij een investeringsronde 3,4 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf biedt gezondheidschecks van een uur aan waarbij allerlei lichamelijke metingen worden gedaan, die achteraf direct worden besproken met een arts. "Het is ons doel dat een periodieke gezondheidscheck net zo normaal wordt als een bezoekje aan de tandarts", zegt medeoprichter en arts Leanne Verdonck.

4 uur geleden