Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil voor NAVO-top oplossing voor problemen met C2000

Minister wil voor NAVO-top oplossing voor problemen met C2000

DEN HAAG (ANP) - De oorzaak van de grote communicatiestoring die het werk van de hulpdiensten ernstig bemoeilijkte tijdens de nieuwjaarsnacht, moet "gevonden en opgelost" zijn voor de NAVO-top die in juni in Den Haag wordt gehouden. Dat schrijft minister David van Weel (Justitie en Veiligheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Hij hamert daarin ook op het belang van een goede terugvaloptie.

Uitgerekend in de drukke nacht van oud en nieuw vertoonde het toch al veel bekritiseerde C2000-systeem opnieuw kuren. Hulpverleners kregen daardoor bij noodsituaties niet direct contact met de meldkamers. "Vooral voor de politiemensen op straat heeft dit een grote impact gehad op de uitvoering van hun taak en daarmee ook geleid tot angst en frustraties", aldus Van Weel.

De minister spreekt van "een complexe storing" waarvan de oorzaken niet eenvoudig te achterhalen zijn. Dat het systeem die nacht veel werd gebruikt, mag wat hem betreft "nooit" een reden zijn voor uitval. Het is vooraf juist uitvoerig getest op "intensieve belasting". Daarom wordt gedacht aan "een combinatie van factoren". Welke dat kunnen zijn, laat Van Weel in het midden.

Vervanging van C2000 is op korte termijn niet mogelijk, aldus Van Weel. Het Adviescollege ICT-toetsing raadde zijn voorganger in het najaar van 2023 nog aan ervan uit te gaan dat het systeem nog tot zeker na 2030 gebruikt moet kunnen worden. Daarom zal C2000 de komende jaren nog "alle aandacht" krijgen die nodig is om het voor hulpverleners goed te laten functioneren, "met alle investeringen die daarvoor nodig zijn".

Meer uit Binnenland

Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

22 minuten geleden
Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

10 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

15 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

17 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

17 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

19 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

21 uur geleden