Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil verspreiding gemanipuleerde naaktfilmpjes aanpakken

Minister wil verspreiding gemanipuleerde naaktfilmpjes aanpakken

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister Ferd Grapperhaus overweegt wetgeving om beter op te kunnen treden tegen de verspreiding van gemanipuleerde filmpjes en foto's op internet. In deze zogenoemde deepnudes of deepfakes worden afbeeldingen van mensen gebruikt waardoor het net lijkt alsof zij hierin figureren terwijl dat niet het geval is. De nepfilmpjes en -foto's, vaak pornografisch van aard, worden doorgaans zonder toestemming verspreid. CDA en GroenLinks dringen erop aan dit strafbaar te stellen.

Grapperhaus erkende donderdag tijdens het begrotingsdebat over justitie dat dit zeer schadelijk is. Dat is volgens hem het niet alleen op het terrein van de zeden maar ook voor iemands privacy, eer en goede naam en financiële positie. "Het kan iedereen overkomen, niet alleen bekende Nederlanders."

Hij zei het gevoel van urgentie te delen en heeft het WODC, wetenschappelijk onderzoeksbureau van justitie, opdracht gegeven onderzoek te doen naar dit soort praktijken en de software. Daarbij wordt ook gekeken naar mogelijk nieuwe digitale technieken en varianten. "Er doen zich steeds meer strafwaardige feiten voor in de online omgeving. Deze moeten we dus goed in kaart brengen voordat we wetswijzigingen doorvoeren", aldus Grapperhaus.

Meer uit Binnenland

Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

8 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

11 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

11 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

13 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

16 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

16 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

17 uur geleden