Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil verbod op stroomhalsbanden voor honden in Brussel

Minister wil verbod op stroomhalsbanden voor honden in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische hoofdstad Brussel gaat het gebruik van stroomhalsbanden bij honden verbieden. Vlaanderen besloot eerder dit jaar al tot een verbod in 2027. In Nederland is het sinds 1 januari verboden om een elektrische halsband of andere apparatuur te gebruiken die een stroomstoot aan een hond kan geven.

Minister van Dierenwelzijn Bernard Clerfayt van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, waarin negentien gemeenten waaronder de hoofdstad liggen, maakt dat bekend naar aanleiding van een verbodsadvies van de Brusselse Raad voor Dierenwelzijn. "Elektrische halsbanden veroorzaken onnodig en buitensporig leed bij dieren terwijl er andere opvoedingsmethoden bestaan", zegt hij. De raad pleit ook voor het promoten van positieve trainingsmethoden waarbij geen stroomstoten worden gegeven als de hond blaft of om andere redenen door het baasje tot de orde wordt geroepen.

Over het gebruik van stroomhalsbanden bij honden bestaat in België al langer discussie. De halsbanden worden onder meer door de politie en het leger gebruikt om honden op te leiden. Volgens tegenstanders leiden de trainingen met behulp van stroomstootjes tot hogere risico's op agressie, angst en ander ongewenst gedrag.

Achterhaalde praktijk

Eerder dit jaar voerde het Vlaams Gewest, de Nederlandstalige noordelijke deelstaat van België, wetgeving in die het gebruik en de verkoop van stroomhalsbanden strafbaar maakt vanaf 1 januari 2027. "We nemen opnieuw afscheid van een achterhaalde praktijk", zei de Vlaamse minister voor Dierenwelzijn Ben Weyts toen. "Een huisdier is een deel van je gezin en een gezinslid geef je geen elektrische schok bij een natuurlijke reflex of gewoon omdat je op een knop drukt." Halsbanden die ingesteld zijn op een onzichtbare omheining blijven in Vlaanderen wel toegelaten.

In Wallonië zijn nog geen wetgevende initiatieven in gang gezet om ook in Franstalig België de stroomhalsband te verbieden.

Meer uit Buitenland

Trein in Zwitserland ontspoord na lawine

GOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.

1 minuut geleden
FT: leden Wagner Groep richten zich nu op sabotage in Europa

MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.

9 minuten geleden
Vermeende schutter Bondi Beach verschijnt in rechtszaal

SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.

3 uur geleden
Dode bij lawine in Italiaanse Alpen, twee gewonden

COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.

18 uur geleden
Regering Israël akkoord met omstreden plannen Westoever

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.

18 uur geleden
Rubio: VS plaatsen geen vraagtekens bij Navalny-onderzoek

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.

18 uur geleden
Oekraïense oud-minister bij grens opgepakt tijdens vluchtpoging

KYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.

21 uur geleden