Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil verbod op stroomhalsbanden voor honden in Brussel

Minister wil verbod op stroomhalsbanden voor honden in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische hoofdstad Brussel gaat het gebruik van stroomhalsbanden bij honden verbieden. Vlaanderen besloot eerder dit jaar al tot een verbod in 2027. In Nederland is het sinds 1 januari verboden om een elektrische halsband of andere apparatuur te gebruiken die een stroomstoot aan een hond kan geven.

Minister van Dierenwelzijn Bernard Clerfayt van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest, waarin negentien gemeenten waaronder de hoofdstad liggen, maakt dat bekend naar aanleiding van een verbodsadvies van de Brusselse Raad voor Dierenwelzijn. "Elektrische halsbanden veroorzaken onnodig en buitensporig leed bij dieren terwijl er andere opvoedingsmethoden bestaan", zegt hij. De raad pleit ook voor het promoten van positieve trainingsmethoden waarbij geen stroomstoten worden gegeven als de hond blaft of om andere redenen door het baasje tot de orde wordt geroepen.

Over het gebruik van stroomhalsbanden bij honden bestaat in België al langer discussie. De halsbanden worden onder meer door de politie en het leger gebruikt om honden op te leiden. Volgens tegenstanders leiden de trainingen met behulp van stroomstootjes tot hogere risico's op agressie, angst en ander ongewenst gedrag.

Achterhaalde praktijk

Eerder dit jaar voerde het Vlaams Gewest, de Nederlandstalige noordelijke deelstaat van België, wetgeving in die het gebruik en de verkoop van stroomhalsbanden strafbaar maakt vanaf 1 januari 2027. "We nemen opnieuw afscheid van een achterhaalde praktijk", zei de Vlaamse minister voor Dierenwelzijn Ben Weyts toen. "Een huisdier is een deel van je gezin en een gezinslid geef je geen elektrische schok bij een natuurlijke reflex of gewoon omdat je op een knop drukt." Halsbanden die ingesteld zijn op een onzichtbare omheining blijven in Vlaanderen wel toegelaten.

In Wallonië zijn nog geen wetgevende initiatieven in gang gezet om ook in Franstalig België de stroomhalsband te verbieden.

Meer uit Buitenland

Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

7 minuten geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

4 uur geleden
Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

6 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

9 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

10 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

11 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

13 uur geleden