Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil schoonmaak plaats delict niet aan nabestaanden laten

Minister wil schoonmaak plaats delict niet aan nabestaanden laten

DEN HAAG (ANP) - Nabestaanden moeten niet zelf verantwoordelijk zijn voor het schoonmaken van het huis waar hun naaste door een misdrijf om het leven is gekomen. Minister voor Rechtsbescherming Franc Weerwind heeft de Kamer beloofd dat hij dat gaat regelen. Vrijwel alle fractie waren hier tijdens een commissiedebat over slachtofferbeleid over begonnen. Nu is het zo dat nabestaanden zelf moeten schoonmaken of opdraaien voor de schoonmaakkosten.

"Het is eigenlijk te gruwelijk voor woorden dat je het erover moet hebben, maar soms wordt er een moord gepleegd en zijn de nabestaanden verantwoordelijk voor het reinigen van de aangetroffen woning. En u kunt zich wel voorstellen in wat voor staat die soms kan zijn", zei SP'er Michiel van Nispen. "Je zal toch maar het bloed van je kind moeten opruimen op een plaats delict", zei PVV'er Lilian Helder. Joost Eerdmans (JA21) en Ulysse Ellian (VVD) hadden vergelijkbare vragen.

"Het is niet alleen schrijnend, ik vind het ook ernstig", antwoordde Weerwind. Hij zei te vinden "dat het geregeld moet worden", en eind dit jaar te laten weten hoe hij dat gaat doen. "Ik wil geen Rupsje Nooitgenoeg zijn", wierp Van Nispen tegen, maar "moet dit echt tot het eind van het jaar wachten?"

"Ik moet kijken hoe ik dit ga betalen, hoe zorg ik voor een landelijk dekkend netwerk, hoe zorg ik dat het snel gebeurt en er geen weken tussen liggen of maanden tussen liggen", zei Weerwind daarop. Sneller is volgens hem om die reden niet mogelijk.

Meer uit Binnenland

Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

1 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

1 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

8 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

9 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

10 uur geleden
Aerdts wil minimumleeftijd sociale media Europees regelen

DEN HAAG (ANP) - Een minimumleeftijd voor sociale media moet binnen de Europese Unie worden geregeld, zei staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie en Soevereiniteit) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wil daarmee voorkomen dat er een "lappendeken" ontstaat.

12 uur geleden
Kamer wil weten wat kabinet doet tegen buitenlandse beïnvloeding

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil weten wat het kabinet gaat doen om beïnvloeding door buitenlandse actoren op sociale media tegen te gaan. Niet alle partijen zien hetzelfde gevaar, maar een ruime meerderheid van de Kamer wil wel dat er meer gebeurt om de mogelijkheden tot beïnvloeding te verkleinen.

13 uur geleden