Minister wil schoolkeuze niet uitstellen tot derde klas
DEN HAAG (ANP) - Leerlingen moeten niet allemaal pas op hun vijftiende definitief te horen krijgen op welke school ze het beste passen, vindt onderwijsminister Arie Slob. Hij geeft toe dat het schooladvies in groep 8 voor sommige kinderen te vroeg komt. Maar "anderen hebben er juist baat bij om sneller op vmbo, havo of vwo te beginnen".
Koepels van schoolbesturen, onderwijsbonden en leerlingenorganisaties pleiten er eensgezind voor om leerlingen pas in de derde klas van de middelbare school een schooladvies te geven. Daardoor zouden bijvoorbeeld laatbloeiers en kinderen uit achterstandsmilieus meer kans krijgen om op hogere schoolniveaus terecht te komen.
Slob deelt "de wens om iets aan de vroege selectie te doen". Hij wijst erop dat middelbare scholen nu al kunnen werken met 'brede brugklassen', waar leerlingen die gemakkelijker of juist moeilijker leren langer bij elkaar zitten. Bovendien komen er steeds meer 'middenscholen' voor kinderen van tien tot veertien jaar. Dat moedigt hij aan.
De minister voor Basis- en Voortgezet Onderwijs wil ook "af van de harde beoordelingsmomenten voor kinderen". Hij is daarom bezig de eindtoets op de basisschool minder belangrijk te maken, zegt hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden