Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil maximumstraffen voor drugsdelicten verhogen

Minister wil maximumstraffen voor drugsdelicten verhogen

DEN HAAG (ANP) - De wettelijke maximumstraffen voor grootschalige in- en uitvoer, productie en bezit van harddrugs worden verhoogd. Justitieminister Dilan Yeşilgöz gaat hiertoe de Opiumwet aanpassen, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Volgens de minister wordt met dit plan om de strafmaat te verhogen vanuit de overheid "een belangrijk signaal afgegeven" dat dit type criminaliteit "niet getolereerd wordt".

De maximumstraf voor in- en uitvoer van harddrugs ligt nu op twaalf jaar. Voor grootschalige productie van harddrugs geldt nu een maximumstraf van acht jaar en voor grootschalig bezit kan een maximale celstraf van zes jaar worden opgelegd. In de brief geeft Yeşilgöz niet aan wat de nieuwe maxima worden. De mate waarin de straffen kunnen worden verhoogd, wordt de komende tijd uitgewerkt. Eind dit jaar wil ze de wetswijziging ter consultatie voorleggen.

Het verhogen van de maximumstraffen is volgens de minister "een goede stap in het onaantrekkelijk maken van Nederland als marktplaats voor criminele netwerken".

Er is meer nodig om ervoor te zorgen dat de effectiviteit van opsporing en vervolging van georganiseerde criminaliteit wordt vergroot, tekent de minister daarbij aan. Het afnemen van criminele winsten en het vergroten van de pakkans zijn ook belangrijk. Voor dat laatste gaat Yeşilgöz investeren in specialistische recherchecapaciteit. Die moet criminele netwerken en machtsstructuren gaan aanpakken. Over dat plan wordt de Kamer voor de zomer geïnformeerd.

"Georganiseerde misdaad ondermijnt alles waar wij als rechtstaat en samenleving voor staan. Onze democratie wordt bedreigd en onze vrijheden staan op het spel", schrijft de justitieminister. "Daarom zet ik alles op alles om dit type criminaliteit zoveel mogelijk te voorkomen, de activiteiten ervan te verstoren en de criminelen daarbinnen te bestraffen."

Meer uit Binnenland

Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

32 minuten geleden
Bijzondere bruikleen Matisse naar overzichtstentoonstelling

AMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.

42 minuten geleden
Vooral veel vraag naar grote schermen voor WK-wedstrijd 20 juni

DEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.

52 minuten geleden
Publicatieverbod geëist van boek slachtoffer zedenzaak Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.

1 uur geleden
Twaalf jaar cel voor fatale schietpartij in supermarkt Vlissingen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.

1 uur geleden
Weer 140 asielzoekers in opvang Groningen, 20 à 30 buitenslapers

TER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.

3 uur geleden
Vrachtmedewerker op Schiphol aangehouden, zou data hebben gelekt

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden