Minister wil flitsbezorgen onder de 16 nog dit jaar verbieden
DEN HAAG (ANP) - Jongeren onder de 16 jaar mogen binnenkort niet meer werken als flitsbezorger. Deze maatregel, die aansluit bij het al bestaande verbod voor kinderen om maaltijden te bezorgen, gaat nog dit jaar in. Dat meldt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken en Werkgelegenheid).
Het is volgens de bewindsvrouw te riskant voor jongeren om urenlang onder tijdsdruk boodschappen te moeten rondbrengen op bijvoorbeeld een elektrische fiets. "Daarom verbied ik dit werk voor kinderen jonger dan 16 jaar. Kinderen mogen onder voorwaarden wat bijverdienen, maar dat moet natuurlijk wel veilig kunnen."
De Tweede Kamer drong eerder al aan op zo'n verbod. Een voorstel van PvdA en GroenLinks kreeg vorig jaar brede steun en bleek ook toen al op sympathie van het kabinet te kunnen rekenen. Kinderen onder de 16 mogen al sinds 2020 niet meer worden ingezet als maaltijdbezorger.
Extra tijden
Van Gennip verruimt aan de andere kant de tijden waarop kinderen mogen werken op dagen dat zij niet naar school gaan. Zij mogen straks ook tussen 19.00 en 20.00 uur aan de slag, mits hun ouders dat goed vinden en zij dezelfde rusttijd krijgen. Onder diezelfde voorwaarden mogen kinderen ook op zondag gaan werken.
Er komen ook nog nieuwe regels aan voor kinderen die geld verdienen via social media, bijvoorbeeld als vlogger of influencer. Ook hier kleven volgens Van Gennip risico's aan, al zijn ze minder duidelijk. De mentale gezondheid en schoolprestaties kunnen bijvoorbeeld lijden onder de druk om steeds video's te moeten leveren of onder negatieve reacties online. Voor deze regels heeft zij evenwel meer tijd nodig.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen kwamen in het debat over de regeringsverklaring een voor een aan de interruptiemicrofoon om D66-fractievoorzitter Jan Paternotte te vragen of hij coalitieplannen wil bijstellen. Paternotte wil wel kijken naar voorstellen, antwoordde hij steeds, maar toezeggingen kregen de oppositiepartijen niet. De D66'er verdedigde vooral de plannen die zijn partij samen met VVD en CDA heeft gemaakt.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft het kabinet gevraagd om de armoede te laten afnemen. Uit de doorrekening van het coalitieakkoord bleek dat 2,7 procent van de bevolking in 2030 in armoede zou leven, terwijl dat zonder ingrijpen 2,5 procent zou zijn.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA gaat "niet onderhandelen" over het versnellen van de verhoging van de pensioenleeftijd, zoals het minderheidskabinet van D66, VVD en CDA wil. Die waarschuwing gaf Jesse Klaver af in een debat woensdag over de regeringsverklaring. "Haal deze van tafel", riep de leider van de grootste oppositiepartij op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mona Keijzer is woensdagochtend niet aanwezig bij het debat over de regeringsverklaring. Maandag werd bekend dat ze uit BBB stapt, nadat niet zijzelf maar Henk Vermeer werd aangewezen als partijleider. Als zelfstandig Tweede Kamerlid gaat Keijzer dus nog niet direct in debat met het kabinet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft in het debat over de regeringsverklaring hard uitgehaald naar minister Eelco Heinen (Financiën). De VVD-bewindsman zei voor aanvang van het debat dat hij het nieuwe stelsel voor het belasten van rendement op vermogen (box 3), dat nog voor behandeling in de Eerste Kamer ligt, met spoed toch weer wil aanpassen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) gaat "zo snel als mogelijk is" cijfers publiceren over benodigde opvangplekken voor asielzoekers. Dat zei hij tegen het ANP voordat het debat over de regeringsverklaring begon. Zijn voorganger Mona Keijzer deelde de cijfers nog niet, ook al moest ze dat volgens de wet voor 1 februari doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet maakt "grote keuzes om los te trekken wat vastzit". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in de Tweede Kamer, waar hij woensdagochtend de regeringsverklaring aflegde. Hij erkende daarin dat samenwerking de enige manier is voor het minderheidskabinet om noodzakelijke hervormingen erdoor te krijgen.
2 uur geleden