Minister wil doorvliegen met halflege toestellen voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) wil voorkomen dat luchtvaartmaatschappijen ondanks de coronacrisis doorvliegen met halflege toestellen, omdat zij anders start- en landingstijden op grote luchthavens kunnen verliezen. "Dat zou een hele slechte zaak zijn", vindt Van Nieuwenhuizen, die in EU-verband voor maatregelen gaat pleiten.
Bedrijven moeten volgens Europese regels minstens 80 procent van hun zogenoemde slots daadwerkelijk benutten, anders kunnen zij die voor volgend jaar kwijtraken. De internationale brancheorganisatie IATA waarschuwde deze week dat die regel ertoe kan leiden dat luchtvaartmaatschappijen door blijven vliegen op routes, ook als passagiers massaal thuisblijven.
Van Nieuwenhuizen wijst erop dat niemand daarbij gebaat is. Zij acht het ook "heel reëel" dat ook de Europese Commissie oog zal hebben voor de lastige situatie van veel luchtvaartmaatschappijen, en bereid is daar rekening mee te houden. "Iedereen heeft hier last van."
Voor vluchten van en naar China geldt al een soepelere behandeling, aldus de Nederlandse slotcoördinator ACNL. Daarover zijn afspraken gemaakt met andere Europese landen. Voor een bredere vrijstelling, waarbij luchtvaartmaatschappijen ook vluchten naar andere bestemmingen kunnen annuleren zonder het verlies van slots te riskeren, is een aanpassing van de regels nodig.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.
3 uur geledenDEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.
3 uur geleden