Minister wil doorvliegen met halflege toestellen voorkomen
DEN HAAG (ANP) - Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) wil voorkomen dat luchtvaartmaatschappijen ondanks de coronacrisis doorvliegen met halflege toestellen, omdat zij anders start- en landingstijden op grote luchthavens kunnen verliezen. "Dat zou een hele slechte zaak zijn", vindt Van Nieuwenhuizen, die in EU-verband voor maatregelen gaat pleiten.
Bedrijven moeten volgens Europese regels minstens 80 procent van hun zogenoemde slots daadwerkelijk benutten, anders kunnen zij die voor volgend jaar kwijtraken. De internationale brancheorganisatie IATA waarschuwde deze week dat die regel ertoe kan leiden dat luchtvaartmaatschappijen door blijven vliegen op routes, ook als passagiers massaal thuisblijven.
Van Nieuwenhuizen wijst erop dat niemand daarbij gebaat is. Zij acht het ook "heel reëel" dat ook de Europese Commissie oog zal hebben voor de lastige situatie van veel luchtvaartmaatschappijen, en bereid is daar rekening mee te houden. "Iedereen heeft hier last van."
Voor vluchten van en naar China geldt al een soepelere behandeling, aldus de Nederlandse slotcoördinator ACNL. Daarover zijn afspraken gemaakt met andere Europese landen. Voor een bredere vrijstelling, waarbij luchtvaartmaatschappijen ook vluchten naar andere bestemmingen kunnen annuleren zonder het verlies van slots te riskeren, is een aanpassing van de regels nodig.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het aantal afgelegde kilometers op rijkswegen is volgens een rapportage van Rijkswaterstaat weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie. Desondanks reed het verkeer door het openen van nieuwe wegen en het aanleggen van extra rijstroken in 2025 beter door. Tegelijkertijd neemt de druk op de Nederlandse infrastructuur toe. Veel bruggen, tunnels en wegen worden ouder en hebben onderhoud nodig.
46 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het onderzoek naar de dood van de 37-jarige Rishi Rampadarath in 2023 in Houten is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 59-jarige man uit Sleeuwijk, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Rampadarath.
49 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
8 uur geleden