
Minister wil dat verzekeraars zorgpolissen tegen licht houden
DEN HAAG (ANP) - Zorgminister Ernst Kuipers roept zorgverzekeraars op hun polisaanbod kritisch tegen het licht te houden. Hij vindt het ongewenst als verzekerden onnodig een duurdere polis kiezen, vanwege de keuze uit de enorme hoeveelheid aan verschillende pakketten die vaak niet veel van elkaar verschillen.
Eind 2021 is 6,7 procent van alle verzekerden naar een andere zorgverzekeraar overgestapt; dat is vergelijkbaar met voorgaande jaren. Met overstappen is niets mis, vindt Kuipers. "Dat houdt verzekeraars scherp." Overstappen is echter geen doel op zich, benadrukt hij. De minister vindt het belangrijk dat mensen een passende polis kiezen. Daarvoor moet het polisaanbod "overzichtelijk en onderscheidend" zijn.
Daar ontbreekt het vaak aan, blijkt uit diverse onderzoeken die op verzoek van het ministerie van Volksgezondheid zijn uitgevoerd. Informatie over polissen is daarnaast lastig te begrijpen. "Dit bemoeilijkt het keuzeproces voor verzekerden en kan ertoe leiden dat verzekerden bij een klein verschil onnodig voor een duurdere polis kiezen", schrijft Kuipers.
De minister gaat hierover in gesprek met zorgverzekeraars. Hij vraagt ze naar hun aanbod te kijken en zichzelf de vraag te stellen of bepaalde polissen daadwerkelijk iets toevoegen of dat het "eigenlijk hetzelfde product is in een ‘iets ander jasje’?", schrijft Kuipers aan de Kamer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een borrel kan helpen om beter een vreemde taal te spreken, met name Nederlands. Dat blijkt uit een onderzoek onder studenten van Maastricht University dat dit jaar een zogeheten Ig Nobelprijs kreeg in de categorie Vrede.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een voorstel van VVD, BBB en JA21 om het 'boerkaverbod' uit te breiden. Het demissionaire kabinet had de motie ontraden. Sinds 2019 is er een verbod op gezichtsbedekkende kleding - in de volksmond het boerkaverbod - in het onderwijs, openbaar vervoer, ziekenhuizen en overheidsgebouwen.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.
13 uur geleden