Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wil 'beuken uitdelen aan misdaad', maar vraagt geduld

Minister wil 'beuken uitdelen aan misdaad', maar vraagt geduld

DEN HAAG (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz hoopt de zware criminaliteit de komende jaren "flinke beuken" uit te delen, maar tempert tegelijk de verwachtingen. Ze zei in de Tweede Kamer dat de georganiseerde misdaad "altijd meer geld zal hebben en altijd meedogenloos zal zijn, en zich niet zal laten afbakenen door de kaders van de rechtsstaat". Bovendien vraagt de aanpak veel werk en vergt die daardoor ook veel tijd.

Tijdens een commissiedebat moest de minister op veel gebieden zeggen dat haar beleid voor de komende periode nog nader uitgewerkt wordt. Zo zegde ze toe volgende maand met een brief te komen waarin ze op een rij zet hoeveel politiemensen er de komende tijd worden opgeleid en waar zij kunnen worden ingezet. Tijdens deze kabinetsperiode zullen er jaarlijks tweehonderd agenten worden opgeleid, maar dat zal in combinatie met de uitstroom van politiemensen niet genoeg zijn om de bemensing op het gewenste niveau te krijgen. "De komende jaren blijft het heel krap. Ik kan het niet mooier maken", aldus Yeşilgöz. Pas vanaf 2025 is de situatie weer "in balans".

Ook op het gebied van het veelbesproken stelsel bewaken en beveiligen moeten de plannen nog nader uitgewerkt worden, mede omdat er nog een onderzoek van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) aankomt. Het kabinet wil de manier waarop bedreigde personen beveiligd worden grondig onder handen nemen. Dat stelsel staat onder druk doordat het aantal mensen dat ernstig bedreigd wordt sterk is toegenomen. Het gaat dan onder meer om journalisten, politici en advocaten. Aanleiding voor het OVV-onderzoek zijn de moorden op Reduan B., advocaat Derk Wiersum en Peter R. de Vries.

De druk op het stelsel bewaken en beveiligen is een punt van grote zorg, ook omdat de organisatie daar helemaal niet op is ingericht. Bovendien kampt het systeem met personeelstekorten doordat de politie en inmiddels ook de Koninklijke Marechaussee overvraagd worden. Yeşilgöz zegt te kijken hoe die diensten ontlast kunnen worden, bijvoorbeeld met inzet van andere militairen of particuliere beveiligers. Desondanks zal het volgens haar ook bij politiediensten als de DKDB, die een belangrijke rol speelt in de beveiliging van bedreigde personen, het komend jaar "nog krap worden".

Meer uit Politiek

Minister stelt Kamer gerust: er komt geen 'waterslot'

DEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.

4 uur geleden
Kamermeerderheid wil Europese waterregels 'versimpelen'

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat Europese regels voor een betere waterkwaliteit simpeler worden. De coalitie van D66, VVD en CDA heeft dit voornemen opgeschreven in haar akkoord, en in een debat over water klaagden ook de Groep Markuszower en de BBB over de regels. Een versimpeling lijkt neer te komen op een versoepeling, al ziet niet elke partij dat zo.

8 uur geleden
Klaver: fundamentele koerswijziging bij coalitie nodig voor steun

UTRECHT (ANP) - Een "fundamentele koerswijziging" is nodig voor steun van GroenLinks-PvdA. Die boodschap bracht partijleider Jesse Klaver over aan coalitiepartijen D66, VVD en CDA op een bijeenkomst in Utrecht. "Verwar onze uitgestoken hand niet met een blanco cheque."

1 dag geleden
Amnesty bezorgd over rechten vluchtelingen in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International maakt zich "ernstige zorgen" over de rechten van vluchtelingen in het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord. "Mensen op de vlucht worden al jarenlang gestigmatiseerd en ontmenselijkt in het politieke debat. Het is schokkend om te lezen dat de rechten van mensen die vluchten voor oorlog en vervolging nog verder worden afgebroken", aldus de hulporganisatie over de plannen van D66, VVD en CDA.

2 dagen geleden
Bontenbal verwacht dat regeringsdeelname lastig gaat worden

DEN BOSCH (ANP) - Dat het CDA weer mee gaat regeren, betekent dat het lastig gaat worden, verwacht partijleider Henri Bontenbal. Op een partijcongres in Den Bosch blikt hij vooruit op de fase na het net gepresenteerde coalitieakkoord. "Als we verantwoordelijkheid dragen, worden we ook weer stevig aangesproken op het regeringsbeleid. Dat is nu eenmaal hoe het gaat."

2 dagen geleden
Rob Jetten zou jongste premier ooit worden

DEN HAAG (ANP) - Als Rob Jetten premier van Nederland wordt, is hij de jongste minister-president ooit. Dat blijkt uit data die het ANP vergeleek. In maart wordt Jetten 39 jaar. De gemiddelde leeftijd van Nederlandse premiers is 55,1 jaar.

2 dagen geleden
Halsema doet verwachtingsvolle handreiking aan nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema verwacht een normaal gesprek te kunnen voeren met toekomstig premier Rob Jetten. Dat vertelt ze in Het Parool. Het vorige kabinet was Amsterdam volgens Halsema "liever kwijt dan rijk".

3 dagen geleden