Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minister wijst Vlaamse actie voor eerder vaccineren jongeren af

Minister wijst Vlaamse actie voor eerder vaccineren jongeren af

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een oproep van bekende en minder bekende Vlamingen om jongeren tussen 18 en 24 jaar voorrang te geven bij het vaccineren van de brede bevolking is stukgelopen. De Vlaamse minister Wouter Beke (Volksgezondheid) blijft bij zijn vaccinatieplan om, nadat de bewoners van woonzorgcentra en het zorgpersoneel zijn ingeënt, volgens het leeftijdsprincipe te werken.

In een open brief riepen bekende en minder bekende Vlamingen maandag op om jongeren meer vrijheden te bieden en eerder in te enten tegen Covid-19. "Onze plaats afstaan voor het vaccin kan wel een eerste stap zijn. Zelfs al is het symbolisch. We geven hun een teken dat ze ertoe doen in onze maatschappij. Dat ze het waard zijn om in te investeren", schrijven de initiatiefnemers. "Geef mijn prik maar aan een tiener", aldus een van hen.

Maar de minister is niet te vermurwen. Na de woonzorgcentra en zorgpersoneel volgen de 65-plussers, dan mensen met onderliggende aandoeningen en de essentiële beroepen. Ten slotte komt de brede bevolking aan de beurt. Daarbij is volgens Beke op basis van adviezen ook al beslist om te werken volgens leeftijd. "We werken volgens het leeftijdsprincipe. Dus de oudste mensen eerst en dan de volgende groepen", zei hij in het Vlaams parlement. "Wie het snelst zwaar ziek kan worden of riskeert in intensieve zorg te belanden, moeten we eerst vaccineren. Op die manier verlichten we ook de druk op ons gezondheidssysteem".

Nederland heeft nog niet bepaald in welke volgorde de brede bevolking mag aantreden voor een prik.

Meer uit Buitenland

Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

2 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

3 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

4 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

6 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

7 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

7 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

8 uur geleden