Minister wijst Vlaamse actie voor eerder vaccineren jongeren af
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een oproep van bekende en minder bekende Vlamingen om jongeren tussen 18 en 24 jaar voorrang te geven bij het vaccineren van de brede bevolking is stukgelopen. De Vlaamse minister Wouter Beke (Volksgezondheid) blijft bij zijn vaccinatieplan om, nadat de bewoners van woonzorgcentra en het zorgpersoneel zijn ingeënt, volgens het leeftijdsprincipe te werken.
In een open brief riepen bekende en minder bekende Vlamingen maandag op om jongeren meer vrijheden te bieden en eerder in te enten tegen Covid-19. "Onze plaats afstaan voor het vaccin kan wel een eerste stap zijn. Zelfs al is het symbolisch. We geven hun een teken dat ze ertoe doen in onze maatschappij. Dat ze het waard zijn om in te investeren", schrijven de initiatiefnemers. "Geef mijn prik maar aan een tiener", aldus een van hen.
Maar de minister is niet te vermurwen. Na de woonzorgcentra en zorgpersoneel volgen de 65-plussers, dan mensen met onderliggende aandoeningen en de essentiële beroepen. Ten slotte komt de brede bevolking aan de beurt. Daarbij is volgens Beke op basis van adviezen ook al beslist om te werken volgens leeftijd. "We werken volgens het leeftijdsprincipe. Dus de oudste mensen eerst en dan de volgende groepen", zei hij in het Vlaams parlement. "Wie het snelst zwaar ziek kan worden of riskeert in intensieve zorg te belanden, moeten we eerst vaccineren. Op die manier verlichten we ook de druk op ons gezondheidssysteem".
Nederland heeft nog niet bepaald in welke volgorde de brede bevolking mag aantreden voor een prik.
Meer uit Buitenland
PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
10 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
11 uur geleden