Minister Wiersma zoekt samenwerking Benelux om stikstofprobleem
BRUSSEL (ANP) - Nederland kan met andere Benelux-landen samenwerken om regelgeving over onder meer stikstof te versoepelen. Dat zei minister Femke Wiersma (Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur) tijdens haar bezoek aan Brussel. Het kabinet hoopt door EU-regels te versoepelen de druk op met name de landbouw en de woningbouw te verminderen.
Het kabinet stelde vorige week een speciale ministeriële commissie in om de stikstofproblematiek in Nederland aan te pakken. Een van de taken van de zogeheten 'stikstofcommissie' is onderzoeken of er speling zit in bestaande EU-regelgeving. Minister Wiersma is een van de leden van de commissie. "We gaan kijken waar we met de vingers tussen de deur zitten", zei Wiersma.
De eerste bijeenkomst van de ministeriële commissie moet nog plaatsvinden, dus concrete voorstellen om EU-wetgeving te versoepelen kon de minister nog niet geven. Maar ze acht de kans groot dat Nederland vooruitgang weet te boeken, vooral in samenwerking met België en Luxemburg.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
3 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
4 uur geleden