Minister Wiersma voorzichtig optimistisch over toekomst Renure
BRUSSEL (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) ziet steeds meer steun bij Europese collega's voor het toelaten van dierlijke mest als kunstmestvervanger, ook wel Renure genoemd. Wiersma zei na afloop van de landbouwraad in Brussel 'lichtelijk optimistisch' te zijn. Ze voerde verschillende een-op-eengesprekken met collega's.
"Ik krijg best positieve reacties van collega's die eerder nog twijfelden", stelde de landbouwminister. Wiersma ging eerder al met EU-landen in gesprek over het gebruik van dierlijke mest als kunstmestvervanger.
Ondanks positieve reacties zijn er nog steeds een aantal landen die vragen hebben over Renure. Zo willen ze onder meer weten of Renure meer emissies veroorzaakt en hoe het zit met uitspoeling. Door die vragen te beantwoorden hoopt Wiersma de zorgen bij collega-landbouwministers weg te nemen en zo genoeg steun te verzamelen.
Nitraatcommissie
In december zal de nitraatcommissie, een team van specialisten en wetenschappers in dienst van de Europese Commissie, weer bijeenkomen. Of ze dan ook stemmen over het toelaten van dierlijke mest als kunstmestvervanger kon Wiersma nog niet zeggen. In april meldde het kabinet dat het hoopt dat de Europese regels eind dit jaar zijn aangepast om Renure toe te laten.
Het toelaten van Renure zou Nederlandse boeren ontzettend helpen, volgens de landbouwminister. Nederlandse boeren kampen met een overschot aan mest. Dat komt doordat veehouders meer mest produceren dan ze mogen uitrijden en opslaan. Daarnaast kost het geld om de mest ergens anders op te slaan. Dierlijke mest gebruiken als kunstmestvervanger zou de last van boeren dus kunnen verlichten.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariƫr Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geleden